05:05 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Iš Pskovo krašto kilęs lokys, kuris labai sujaukė Valgos apskrities gyventojų kasdienybę, bus paleistas į Uralo miškų platybes

  VILNIUS, rugpjūčio 15 — Sputnik. Trečiadienį, rugpjūčio 14 dieną, sugautas iš Rusijos atėjęs išdykęs lokys vardu Proša, kuris sutrikdė Valgos gyventojų ramybę, jau apsiprato Talino zoologijos sode, kur buvo laikinai apgyvendintas. Žvėris jaučiasi gerai, yra labai aktyvus, smalsus ir visai nebijo žmonių.

  Pasak Talino zoologijos sodo personalo, Proša buvo atgabentas su priekaba specialiame narve, rašo leidinys "Stolica".

  Šiuo metu jis yra karantine, kur liks iki išvykimo atgal į Rusiją.

  "Jo įgūdžiai stebina, atrodo, kad kalbame apie buvusį cirko gyvūną", — sakė Aplinkos departamento biuro vadovas Aimaras Rakko.

  Proša tikrai nėra paprastas lokys. Jis ir jo sesuo buvo išgelbėti Pskovo srityje po to, kai medienos paruošimo metu jie liko našlaičiai, ir buvo auklėti pagal specialią metodiką. Lokių reabilitacija turėjo užtikrinti minimalų kontaktą su žmonėmis, o 2017 metais jie buvo išleisti į gamtą. 

  Keletą metų jie neišėjo pas žmones, tačiau specialistai sako, kad koks nors suaugęs lokys, greičiausiai, išvarė juos iš miško. Ieškodami naujų namų, gyvūnai pateko į tankiai apgyvendintą Estiją, kur vietiniams gyventojams sukėlė daug rūpesčių. Valgos rajono gyventojai kreipėsi į valdžios institucijas prašydami išgelbėti juos nuo miško gyvūnų viešnagių, nes šie įsibraudavo į gyvenamąsias patalpas ir ten viską apversdavo aukštyn kojomis.

  Pasak Rusijos lokiukų gelbėjimo centro direktoriaus Sergejaus Pažetnovo, Estijoje lokiai atkeliavo pas žmones dėl tankiai apgyvendintos teritorijos. Komijos Respublikos miškuose tokiems lokiams yra specialiai paruoštos vietos, kur žmonės negyvena 200–250 kilometrų spinduliu. Tai suteiks Prošai antrąją galimybę reabilituotis savo natūralioje aplinkoje.

  Dar šia tema

  Stebuklai vyksta: JAV miške paklydusį berniuką išgelbėjo lokys
  Nufilmuota, kaip lokys lipa per spygliuotą tvorą
  JAV lokys-vagis lengvai atidarė automobilį
  Tegai:
  miškas, lokys

  Svarbiausios temos