09:15 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  72

  Konfliktas prasidėjo po to, kai dabartinis Estijos vidaus reikalų ministras nusprendė nušalinti šalies policijos vadovą nuo pareigų

  VILNIUS, rugpjūčio 18 — Sputnik. Septyni buvę Estijos vidaus reikalų ministrai paskelbė pareiškimą, kuriame paragino dabartinį vidaus reikalų ministrą atsistatydinti iš užimamų pareigų dėl aplink jo kilusio politinio skandalo. Tai praneša portalas "ERR".

  "Jūsų ir jūsų sūnaus bei kolegos finansų ministro Martino Helmo paskutinių dienų veiksmai ir pareiškimai kenkia Estijos reputacijai ir saugumui. Jūs peržengėte raudonąją liniją Estijoje", — teigiama pranešime.

  Kaip pažymėjo buvę ministrai Kalle Laanet, Hanno Pevkur, Ain Seppik, Katri Raik, Margus Leivo, Märt Rusk ir Olari Taal, tokie veiksmai būdingi "represinei valdžiai". Politikai taip pat pabrėžė, kad smerkia Helmo ir jo bendražygių iš Konservatorių partijos elgesį.

  Anksčiau Estijoje kilo konfliktas tarp dabartinio vidaus reikalų ministro, Estijos konservatorių liaudies partijos (EKRE) vadovo Martino Helme ir Policijos ir sienos apsaugos departamento direktoriaus Elmaro Vacherio. Pasak Vacherio, Helme privertė jį atsistatydinti, tačiau jis nesiruošia palikti savo posto. Kaip priminė Estijos policijos vadovas, jį nušalinti gali tik visa vyriausybė.

  Į konfliktą turėjo įsikišti ministras pirmininkas Juris Ratas. Penktadienio vakarą jis privačiai susitiko su Martinu Helme ir jo sūnumi Martinu Helme. Anot Rato, derybų metu buvo nuspręsta, kad Vacheris lieka savo poste.

  Dar šia tema

  Teisių gynėjas: Estija mano, kad ES normos Hitlerio klausimu jai netaikomos
  Ekspertas: Estija nori atgaivinti neonacizmą "menku ir niekšišku" būdu
  Estija atsisakė pripažinti Rusijos pasus, išduotus Donbaso gyventojams
  Tegai:
  Estija

  Svarbiausios temos