08:15 2020 Vasario 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB73.6096
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  "Rail Baltica" statyba (49)
  38

  Bendrame Baltijos šalių ministrų pirmininkų susitikime Estijos premjeras Juri Ratas paragino paspartinti "Rail Baltica" projekto įgyvendinimo procesą

  VILNIUS, rugpjūčio 25 — Sputnik. Baltijos šalys atsilieka įgyvendindamos "Rail Baltica" projektą, todėl jo realizacija turėtų būti spartinama. Tokią išvadą padarė Baltijos šalių ministrai pirmininkai po bendro susitikimo Rygoje, skirto Baltijos kelio 30-mečiui paminėti, praneša Sputnik Estija.

  Pasak Lietuvos vyriausybės vicekanclerio Deivido Matulionio, trijų ministrų pirmininkų susitikimo metu Rygoje jie, be kita ko, aptarė "Rail Baltica" geležinkelio tiesimo projektą. Jis pažymėjo, kad vyriausybių vadovai padarė išvadą, jog Estija, Latvija ir Lietuva atsilieka įgyvendindamos projektą.

  "Rail Baltica" maršrutas turėtų sujungti Baltijos šalių — Estijos, Latvijos ir Lietuvos — geležinkelių tinklą su Europos Sąjungos transporto sistema. Ambicingas geležinkelio projektas nuo pat pradžių prikaustė visuomenės dėmesį ir padalino ją į dvi stovyklas.

  Kritikai abejoja projekto ekonomine nauda. Pavyzdžiui, niūriomis prognozėmis neseniai pasidalino Estijos ekonomistas Olevas Rai. Jis teigė, kad šis geležinkelis negali būti Estijai ekonomiškai naudingas projektas, net jei jo statyba būtų beveik visiškai finansuojama iš ES biudžeto.

  Tuo tarpu projekto rėmėjai prognozuoja keleivių ir krovinių srautų augimą. Estijos ministras pirmininkas Juri Ratas anksčiau teigė, kad "Rail Baltica" leis Baltijos šalims ir Suomijai pagaliau tapti gerai integruotos Europos vidaus rinkos dalimi.

  Pirmieji būsimo "Rail Baltica" maršruto Estijoje tiesimo darbai jau pradėti — Talino Saku Luige aplinkkelio atkarpoje statomas viadukas virš būsimos magistralės. Iš viso planuojama rekonstruoti 18 transporto mazgų — tai yra pirmasis etapas, kurį planuojama baigti ne vėliau kaip 2023 metais. Antrasis etapas yra "Rail Baltica" geležinkelio tiesimas. Testavimo laikotarpis prieš pradedant eksploatuoti numatomas 2026 metų pradžioje.

  Estijos finansų ministerijos duomenimis, iš laikotarpiui iki 2023 metų skirtų 410,7 mln. eurų Estijos įnašas yra 94,4 mln. eurų — šie pinigai jau numatyti biudžete. Bendra projekto kaina yra 5,8 milijardo eurų. Didžioji dalis lėšų skiriama iš Europos Sąjungos biudžeto.

  Схема Rail Baltica
  "Rail Baltica" schema
  Temos:
  "Rail Baltica" statyba (49)

  Dar šia tema

  Estijoje prasidėjo pirmieji būsimo geležinkelio "Rail Baltica" tiesimo darbai
  Paaiškėjo, kada bus atnaujintas traukinių eismas tarp Kauno ir Palemono
  Tegai:
  Rail Baltica, Estija, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos