20:10 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Taip pat įmanoma, kad pieno supirkimo kainos visose trijose Baltijos šalyse pakils vienu ar dviem centais

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. SEB banko Lietuvoje vyriausiasis ekonomistas Tadas Povilauskas teigė, kad pieno perdirbimo gamyklos statyba Estijoje padidins konkurenciją Baltijos šalyse. Apie tai praneša Sputnik Latvija.

  Pienas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Bendrovė planuoja Estijoje statyti Latvijos pieno kooperatyvą "Piena cels" ir Estijos "E-Piim". Tikimasi, kad statyba netrukus prasidės, finansuojant ES struktūrinių fondų lėšomis.

  Iš viso projektui planuojama išleisti apie 100 mln. eurų, gamyklos atidarymas planuojamas 2021 metais.

  Povilauskas pažymėjo, kad Lietuvos pieno perdirbėjai iš Baltijos šalių importuoja apie trečdalį neperdirbto pieno, todėl atsiradus naujam žaidėjui rinkoje padidės konkurencija tarp Baltijos šalių.

  Tačiau tai nebus pastebima iškart, o praėjus keleriems metams po naujos gamyklos pastatymo, pridūrė jis.

  Ekonomistas taip pat pabrėžė, kad dėl padidėjusios konkurencijos pieno supirkimo kainos visose Baltijos šalyse gali padidėti vienu ar dviem centais.

  Lietuvos įmonės "Rokiškio sūris" generalinis direktorius Dalius Trumpa savo ruožtu teigė, kad pieno sektoriuje konkurencija jau yra didelė, todėl naujos gamyklos atsiradimas nepadarys įtakos situacijai.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad liepą Lietuvoje vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina, palyginti su birželio mėnesiu, sumažėjo 0,8 proc. ir sudarė 261,9 eurų už toną. Tačiau, palyginti su praėjusių metų liepa, šis skaičius padidėjo 1,6 proc.

  Iš viso liepą buvo nupirkta 131,94 tūkst. tonų pieno. Nuo sausio iki liepos mėnesio Lietuvoje buvo nupirkta 774,64 tūkst. tonų pieno. Palyginti su 2018 metais, pirkimų apimtys šiek tiek sumažėjo (1,1 proc.).

  Dar šia tema

  Lietuvoje mažėja pieno supirkimo apimtys
  Lietuva tapo viena populiariausių vietų tarp "Airbnb" vartotojų
  Beveik pusė Lietuvos gyventojų tikisi, kad kils nekilnojamojo turto vertė
  Kiek kainuoja išleisti vaiką į mokyklą
  Kijevas paskelbė, kad rusiško dyzelino tiekimo apimtys sumažėjo perpus
  Tegai:
  kainos, pienas, Baltijos šalys, Lietuva

  Svarbiausios temos