05:00 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  47

  Pasak ekonomisto, augantis pajamų skirtumas, atsižvelgiant į gyventojų lytį, rodo, kad Lietuvos ekonomika yra skurdi ir neperspektyvi

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Nepaisant bendro darbo užmokesčio padidėjimo šalyje, vyrų ir moterų pajamų nelygybė ir toliau auga. Visų pirma, nuo šių metų balandžio iki birželio mėnesio Lietuvoje moterų atlyginimas sudarė 88,2 proc. vyrų atlyginimo. Tai yra vienas didžiausių atotrūkio procentų ES.

  Interviu Sputnik Lietuva Politikos ir ekonomikos studijų centro vadovui, ekonomistui Vasilijui Koltašovui šie skaičiai rodo "pasenusį ir degraduojantį" Lietuvos ekonomikos lygį.

  "Tai aiškus ekonomikos atsilikimo ir prastų sąlygų moterims požymis, susijęs su darbu, nes kitose šalyse, kur yra labiau išsivysčiusi miesto ekonomika, yra didelė ne tik darbuotojų vyrų, bet ir moterų paklausa", — teigė ekonomistas.

  Anot jo, Lietuvos ekonomika įstrigusi praėjusiame amžiuje, kai moterims kilo kliūčių, kurios trukdė jų karjeros augimui. Ši problema niekur nedingo ir dabar ją slepia tik ribotas prestižinių darbų skaičius.

  "Daugiau ar mažiau gerai apmokamus, gerus darbus turi vyrai. Tokių darbų nėra tiek daug, o moterys labai dažnai negali gauti tokio darbo ir atsiduria mažai mokamo darbo zonoje", — teigė ekspertas.

  Be to, ekonomistas mano, kad patys darbdaviai labiau linkę pasirinkti darbuotojus vyrus.

  "Vyrai dažniausiai gali dirbti daugiau. Jie gali pakelti didelį darbo krūvį vien dėl to, kad yra laisvi nuo šeimos įsipareigojimų ta prasme, kad nesiima vaikų priežiūros ir neatlieka namų ruošos darbų. Visa tai krenta ant moterų pečių. Kaip jūs išspręsite šią situaciją? Niekaip", — sakė Koltašovas.

  Anot jo, vargu ar pakėlus atlyginimus situacija pasikeis, nes problema slypi Lietuvos ekonominėje struktūroje. Koltašovas pažymėjo, kad reikia pakeisti Lietuvos ekonominę politiką ir jos eigą.

  Dar šia tema

  Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje fiksuojama vienoda elektros kaina
  Švedijos bankai prognozuoja Lietuvos ekonomikos augimo sulėtėjimą
  Žadama nuo rugsėjo didinti medikų algas
  Tegai:
  ekonomika, atlyginimas, vyrai, moterys, Lietuva

  Svarbiausios temos