07:33 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  Vietoje to jis dalyvaus tarptautinėje konferencijoje, į kurią atvyks Vakarų ekspertai

  VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Estijos kultūros ministerijos vadovas Tonis Lukas (Tõnis Lukas) atmetė savo kolegos iš Rusijos Vladimiro Medinskio kvietimą apsilankyti Rusijoje, tarptautiniame kultūros forume Sankt Peterburge. Apie tai praneša "ERR" su nuoroda į oficialaus laiško turinį.

  Anot ministerijos, tą dieną Lukas "bus užsiėmęs kitomis pareigomis" ir negalės atvykti į forumą, kuris vyks lapkričio 14–16 dienomis.

  Vietoje to ministras dalyvaus Fondo organizuojamoje tarptautinėje konferencijoje, skirtoje kalbos temai. Į renginį taip pat atvyks ekspertai iš JAV, Didžiosios Britanijos, Vokietijos ir kitų šalių.

  Tarptautinis forumas, numatytas lapkričio viduryje Sankt Peterburge, jau tapo svarbiu įvykiu. Jame dalyvaus politikai, kultūros veikėjai ir verslo atstovai. Praėjusiais metais renginyje dalyvavo 35 tūkstančiai žmonių, o į forumo atidarymą atvyko Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

  Savo ruožtu birželio pabaigoje Lukas pakvietė Medinskį apsilankyti Pasauliniame finougrų tautų kongrese, kuris vyks 2020 metų liepos 17–19 dienomis Tartu mieste. Rusija padėkojo Estijai už kvietimą, tačiau tikslaus atsakymo dar nepateikė.

  Į tą patį renginį Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid pakvietė ir Putiną, kai balandžio mėnesį lankėsi Maskvoje. Šis sprendimas sulaukė daug kritikos iš Luko pusės. Vėliau ministras paragino atšaukti Estijos vadovės kvietimą Rusijos vadovui. Tačiau Lukas netrukus pašalino įrašą.

  Dar šia tema

  Estijos konservatoriai ragina Kaljulaid atsistatydinti
  Ekspertas: Rusija ne kartą parodė gerą valią Estijos atžvilgiu
  Estijos Vyriausybėje įvyko skilimas dėl Europos Sąjungos ir TSRS palyginimo
  Buvęs Estijos premjeras papasakojo, kas kaltas dėl santykių su Rusija krizės
  Tegai:
  ministrai, Sankt Peterburgas, Estija, Rusija

  Svarbiausios temos