23:05 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  74

  Premjeras įrašė savo sveikinimą rusų kalba ir pasidalino vaizdo įrašu socialiniame tinkle

  VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Estijos ministras pirmininkas Juri Ratas pirmadienį paviešino vaizdo įrašą, kuriame rusų kalba pasveikino mokinius, mokytojus ir tėvelius mokslo metų pradžios proga.

  "Mieli mokiniai, mokytojai, tėvai. Prasideda nauji mokslo metai. Dienos, praleistos mokykloje, gimnazijoje, profesinėje mokykloje ar universitete, suteiks naujų žinių ir patirties. O žinios ir patirtis ugdo mintis. Studijų metai yra labai svarbūs. Kaip sakoma, protinga galva turi šimtą rankų. Tikiuosi, kad nauji mokslo metai suteiks daug džiaugsmo ir sėkmės", — sakoma vaizdo įraše, kurį Ratas paskelbė savo Facebook puslapyje.

  Estijos mokslo ir švietimo ministerijos duomenimis, pirmadienį į mokyklas atėjo apie 153 tūkst. mokinių. Tai daugiau nei 2 tūkst. daugiau nei pernai rugsėjį. Naujaisiais mokslo metais Estijoje veiks 530 vidurinių mokyklų, iš kurių 57 — Taline.

  Lietuvoje mokslo metus pradeda daugiau kaip 460 tūkstančių mokinių ir studentų. Šiemet Lietuvoje mokyklas lankys daugiau nei 320 tūkst. moksleivių — 1,5 tūkstančio mažiau nei pernai. Per pastaruosius penkiolika metų moksleivių Lietuvoje sumažėjo 40 procentų.

  Rusų kalba Europos Sąjungoje
  © Sputnik
  Rusų kalba Europos Sąjungoje

  Dar šia tema

  Zelenskis Donbase kalbėjo rusų kalba
  Makronas Facebook'e paskelbė įrašą rusų kalba
  Tegai:
  mokyklos, mokslo metai

  Svarbiausios temos