13:35 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  50

  Pasak jo, Estijos prezidentė kalba kvailystes, kai pareiškia apie tai, kad jos šaliai Antrasis pasaulinis karas pasibaigė tik prieš ketvirtį amžiaus

  VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid pareiškė, kad Estijai Antrasis pasaulinis karas "pasibaigė tik prieš 25 metus", kai iš teritorijos pasitraukė paskutiniai "okupantų pajėgų" vienetai.

  Rusijos liberalų demokratų partijos vadovas Vladimiras Žirinovskis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Федоренко

  Anot jos, dešimtmečiai po karo pradžios buvo "kančios, ekonomikos regreso ir laisvės stokos" laikotarpiu.

  Sekmadienį Estijos vadovė dalyvavo atminimo renginiuose Varšuvoje, skirtuose Antrojo pasaulinio karo pradžios 80-osioms metinėms. Lenkija nepakvietė Rusijos delegacijos.

  Rusijos Federacijos Tarybos užsienio reikalų komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Vladimiras Džabarovas interviu Sputnik Lietuva Kaljulaid pareiškimą pavadino kvailu. Jo manymu, karas tęsiasi tik jų [Baltijos šalių politikų] galvose.

  "Kai šis karas pasibaigs jų galvose, tada jie blaiviai įvertins situaciją. Negalima perdaryti istorijos praėjus daugeliui metų po įvykių. Jie bando ją padaryti visiškai naują. Laimei, yra žmonių ir dokumentų, liudijančių, kad Raudonoji armija išlaisvino Baltijos tautas nuo užpuolikų fašistų. Būtent Raudonoji armija iškovojo laisvę šioms tautoms", — sakė senatorius.

  Džabarovas pažymėjo, kad vadinamieji "okupantai" paliko Baltijos šalis su infrastruktūra ir pramone, tuo tarpu tikrieji okupantai išeidami visa tai sunaikintų.

  Dar šia tema

  Politologas: Lenkija norėjo tapti JAV "ambasadore" ES, tačiau gavo sprigtą per nosį
  Vakarai bando sumenkinti TSRS vaidmenį Antrojo pasaulinio karo metu, pareiškė Lavrovas
  Lenkijoje prasidėjo II-ojo pasaulinio karo 80-mečio minėjimo renginiai
  Tegai:
  Kersti Kaljulaid, Estija, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos