18:15 2020 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  21

  Pasak verslininko, latviams pagal įstatymą už indų plovimą reikia mokėti vidutinį atlyginimą šalyje, o ukrainiečiai galės dirbti ir už mažesnį

  VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Latvijos restoranų draugijos vadovas Janis Enzis paragino tautiečius nebijoti ukrainiečių, kurie plaus indus viešojo maitinimo įstaigose, atvykimo. Taip jis pasakė, kaip praneša leidinys "Baltijas Balss", televizijos kanalo "TV3" žinių laidoje.

  "Aš raginu Latvijos gyventojus nebijoti, kad atvažiuos šimtai ukrainiečių, kurie plaus indus restoranuose! Tai nėra konkurencija", — pabrėžė Enzis.

  Anot Enzio, būtina leisti į šalį atvykti trūkstamiems darbuotojams, kuriems bus mokamas vidutinis atlyginimas toje srityje, kurioje jie dirba.

  "Indų plovėjui mes negalime mokėti vidutinio atlyginimo šalyje", — pažymėjo jis.

  Remiantis Ukrainos socialinės politikos ministerijos duomenimis, kasmet į sezoninius darbus į užsienį išvyksta iki devynių milijonų žmonių, neskaičiuojant nelegalių migrantų. Be to, pastaraisiais metais šie rodikliai sparčiai auga, todėl kyla ekonominės problemos pačioje Ukrainoje. Remiantis "Eurostat" duomenimis, dauguma ukrainiečių pasirenka Lenkijos darbo rinką.

  Dar šia tema

  Ukrainos darbininkai Lietuvoje — broliai ar vergai?
  Politologas: Lietuva "išstūmė" savo gyventojus, kad atvyktų darbo migrantai
  Ekspertas: migrantai iš Ukrainos gali kelti grėsmę ES šalims
  Paaiškėjo, iš kur migrantai dažniausiai atvažiuoja į Lietuvą ir kitas ES šalis
  Tegai:
  darbo migrantai, Latvija, Ukraina

  Svarbiausios temos