11:47 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  125

  JAV kariuomenės specialiosios pajėgos Estijoje pasirodė 2014 metais, iškart po Krymo prisijungimo prie Rusijos

  VILNIUS, rugsėjo 6 — Sputnik. Estijos žurnalistai sužinojo apie slapto JAV specialiųjų pajėgų padalinio, kurio veiklos ir dislokacijos vietos valdžia neskelbia, buvimą šalyje, praneša Sputnik Estija.

  ETV kanalo tyrimų grupės nariai atrado pranešimą, kuriame sakoma, kad 2019 metais JAV Estijai skyrė 15,7 mln. USD objekto statybai. Žurnalistinio tyrimo metu paaiškėjo, kad kalbama apie JAV karinių specialiųjų pajėgų rengimo bazę, apie kurią seniai sklandė gandai Vakarų žiniasklaidoje.

  Žurnalistams pavyko ne tik patvirtinti šiuos gandus, bet ir apsilankyti slaptoje įstaigoje. Jos buvimo vieta neatskleista. Objekto dydis taip pat yra valstybės paslaptis. Bazėje buvo leista filmuoti tik vėliavas ir iškabas.

  Teigiama, kad JAV kariuomenės specialiosios pajėgos Estijoje pasirodė 2014 metais, iškart po Krymo prisijungimo prie Rusijos. Tarp JAV ir Estijos buvo sudarytas specialus susitarimas, kuris Estijos visuomenei vis dar nežinomas.

  "Mes čia nuolat esame nuo 2014 metų, ir mūsų veiklai dažnai prireikia vis daugiau vietos", — amerikiečių kariuomenės pulkininkas Kevinas Stringeris žurnalistams paaiškino poreikį išplėsti mokymo bazę.

  Iš JAV gynybos departamento dokumentų matyti, kad už paskirtas lėšas, be kita ko, bus pastatytos kareivinės, šaudykla, ginklų sandėliai ir bokštas parašiutams džiovinti. Statybos jau pradėtos, įrenginiai bus paruošti 2020 metais.

  JAV nepavargsta rengti prognozes dėl karinio konflikto su Rusija tikimybės. NATO gynybos koledžo pranešime teigiama, kad dar daugiau amerikiečių karių turi būti siunčiami į Baltijos šalis "atgrasyti" Rusiją, kuri gali "sunaikinti Europos saugumo architektūrą".

  JAV Kongrese buvo svarstomas įstatymo projektas, kuriame siūloma įvertinti "Baltijos šalių karinius poreikius", siekiant "atgrasyti" Rusiją nuo agresijos Baltijos šalyse. Jei įstatymo projektas bus priimtas, JAV turės "vadovauti stiprinant bendradarbiavimą" su Estija, Latvija ir Lietuva, apsvarstyti galimybę išplėsti karines pajėgas Baltijos šalyse, taip pat pagerinti karinę ir gynybinę infrastruktūrą bei logistiką.

  Anot Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, aljansas puikiai supranta, kad jokių planų ką nors užpulti Maskva neturi, tačiau jis tiesiog naudojasi pretekstu dislokuoti daugiau įrangos ir batalionų prie Rusijos sienų.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Konvertoplanai Baltijos šalyse: ką veikia JAV specializuotosios pajėgos Rusijos pasienyje
  Bekmanas: Lietuva tapo slaptų JAV specialiųjų operacijų teritorija
  Tegai:
  Krymas, Rusija, Estija, kariuomenė, JAV

  Svarbiausios temos