22:43 2019 Gruodžio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Rusijos vėliava, archyvinė nuotrauka

  Latvijos valstybės saugumo tarnyba nori nutraukti jaunų rusų ryšį su Rusija

  © Sputnik . Вадим Анцупов
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Latvijos specialiajai tarnybai nepatinka, kad Rusija plečia tautiečių paramą ir stiprina ryšius su rusakalbiu jaunimu. Tarnyba pareiškė, kad Rusijos pastangos galbūt kelia "grėsmę Latvijos geopolitinei orientacijai"

  VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Latvijos valstybės saugumo tarnyba tiksliniame Rusijos Federacijos darbe su Latvijoje gyvenančiais jaunais tautiečiais įžvelgė "ilgalaikę riziką" Latvijos konstitucinei sistemai. Tai teigiama Nacionalinio saugumo koncepcijos projekte, kuris bus svarstomas Latvijos vyriausybės posėdyje rugsėjo 17 dieną.

  Dokumente teigiama, kad Rusija galbūt naudoja darbą su tautiečiais kaip įrankį, pritraukiantį juos į veiklą, kad padidintų savo įtaką, kuri "nukreipta prieš Latvijos nacionalinį saugumą".

  Pastaraisiais metais su tautiečiais susijusioje politikoje istorinės atminties stiprinimas ir karinė-memorialinė veikla tapo vienais iš pagrindinių Rusijos prioritetų, pažymima projekte. Remiantis tuo, memorialai ir paminklai atnaujinami ir prižiūrimi neva tam, kad "būtų pabrėžtas Rusijos istorinis buvimas Latvijos teritorijoje". Anot dokumento autorių, tokiu būdu Rusija tariamai bando patvirtinti norimą istorinių įvykių aiškinimą, kuris kelia abejonių dėl Latvijos valstybingumo pamatų ir prieštarauja šalies nacionalinio saugumo interesams.

  Projekte taip pat kalbama apie tai, kad Rusijos darbas su jaunais tautiečiais kelia ilgalaikę riziką konstitucinei sistemai, nes nemokamas mokslas Rusijos universitetuose ir dalyvavimas jaunimo renginiuose padeda Rusijai ugdyti jai ištikimą tautiečių kartą, kurią ateityje ji galės panaudoti įgyvendindama savo interesus.

  "Ši Rusijos veikla prieštarauja Latvijos bandymams sukurti darnią pilietinę visuomenę ir gali kelti pavojų Latvijos euroatlantinei geopolitinei orientacijai", — pabrėžiama Latvijos valstybės saugumo tarnybos dokumente.

  Parama tautiečiams visose srityse

  Rusija toliau plečia savo tautiečių paramą, sukurdama vis naujas galimybes mokytis, dirbti ir tobulėti. Šios politikos tikslas — padaryti taip, kad tie, kurie sieja save su rusų kultūra ir kalba ir nori sustiprinti kitų valstybių ryšius su Rusija, jaustųsi kuo patogiau ir nebūtų politiškai persekiojami savo šalyje.

  Vis daugiau jaunų latvių nori gauti nemokamo išsilavinimo kvotą Rusijos universitetuose. Galimybė jiems studijuoti pasirinktą profesiją rusų kalba nusveria perspektyvą gauti diplomą iš ES šalies.

  Įvairiuose Rusijos miestuose reguliariai rengiami jaunimo forumai, kur tautiečiai iš užsienio yra kviečiami sužinoti daugiau apie savo istorinę tėvynę ir papasakotų apie tai, ką matė namuose. Šiemet pagal vieną iš šių programų latviai lankėsi ne tik Maskvoje, bet ir Riazanėje bei Samaroje, o Rusijos regionai užkariavo svečius.

  O tie, kurie nori visam laikui persikelti į Rusiją ir gauti Rusijos pilietybę, taip pat gaus tokią galimybę. Jau tūkstančiai latvių pasinaudojo valstybine savanoriško persikėlimo programa. Populiariausi yra Pskovo, Leningrado ir Tambovo regionai, tačiau yra ir šeimų, kurios persikelia į Ramiojo vandenyno krantus, kur visiems nemokamai duodami "Tolimųjų Rytų hektarai".

  Dar šia tema

  Būkit malonūs. Latvijos restoranai prašo įsileisti į šalį ukrainiečius
  Tegai:
  santykiai su Rusija, Rusija, Latvija

  Svarbiausios temos