13:01 2020 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  55

  Taip pat Estijos prezidentė mano, kad jos susitikimas su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu žymiai sustiprino Estijos pozicijas tarptautinėje arenoje

  VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Estija turėtų likti tarp šalių, kurios savarankiškai derasi su Rusija. Tai pareiškė Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid, praneša portalas "ERR".

  Kaljulaid teigė, kad Estijai svarbu būti valstybe, su kuria kiti sąjungininkai ir partneriai aptaria bendradarbiavimo su Rusija klausimus.

  "Jei liksime šalimi, kuri pati visiškai nebendrauja [su Rusija — Sputnik], tada mes ir liksime [kitų šalių akyse — Sputnik] tokioje pozicijoje: "jūs nežinote, jūs nesuprantate, jūs paliekate mums šį sunkų darbą — bendrauti su rusais", — sakė Kaljulaid.

  Anot prezidentės, jos vizitas Rusijoje ir susitikimas su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu sustiprino Estijos pozicijas.

  "Šiandien aš jaučiu, jog kadangi aš pati įdėjau pastangų, kad suprasčiau, kas vyksta Rusijoje ir ką galvoja ten, turėjau prieigą prie šios informacijos ir todėl galiu išreikšti savo nuomonę — prancūzams ar bet kam kitam — iš pastebimai sustiprėjusios pozicijos", — teigė Estijos prezidentė.

  Estijos prezidentės vizitas į Maskvą

  Šių metų balandžio mėnesį Kaljulaid lankėsi Rusijos sostinėje, kur dalyvavo atnaujinto Estijos ambasados pastato atidarymo ceremonijoje. Po to buvo surengtos derybos su Putinu.

  Po susitikimo Estijos lyderė pakvietė Rusijos prezidentą į Pasaulinį finougrų tautų suvažiavimą Tartu.

  Pasak Rusijos ambasadoriaus Taline Aleksandro Petrovo, Estija į abiejų lyderių susitikimą reagavo teigiamai, tačiau Lietuvoje ir Latvijoje Kaljulaid buvo kritikuojama.

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigė, kad Estijos prezidentė pirmiausia turėjo pasikonsultuoti su kaimyninėmis Baltijos šalimis. Jis sakė, kad tokiais veiksmais ji "kenkia" Lietuvos, Latvijos ir Estijos vienybei.

  Kaljulaid vėliau atsakė, kad iš anksto įspėjo Europos politikus ir diplomatus apie savo vizitą į Maskvą.

  Iki tol paskutinį kartą Estijos prezidentas lankėsi Rusijoje prieš aštuonerius metus. 2011 metais tuometinis estų lyderis Thomas Hendrik Ilves Sankt dalyvavo Peterburgo Šv. Jono bažnyčios pašventinimo ceremonijoje.

  Paskutinis dviejų šalių prezidentų susitikimas įvyko daugiau nei prieš dešimtmetį, kai 2008 metais tuometinis Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas surengė derybas su Ilvesu Pasaulio finougrų tautų suvažiavime Tartu Chanty Mansijske.

  Dar šia tema

  Nausėda sako suprantantis Kaljulaid susitikimo su Putinu priežastis
  Estijos kultūros ministras atsisakė kelionės į Rusiją
  Tegai:
  Rusija, santykiai su Rusija, Estija, Kersti Kaljulaid

  Svarbiausios temos