01:22 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  51

  Taline teigiama, jog rugsėjo 22 dieną Maskvos paskelbta informacija apie tai, kad sovietų kariuomenė išlaisvino Estiją, yra "istoriškai neteisinga"

  VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Estijos užsienio reikalų ministerija išreiškė pasipiktinimą dėl Rusijos paskelbtų dokumentų apie tai, kad sovietų kariuomenė išlaisvino Estiją, rašo RIA Novosti.

  Taline teigiama, kad rugsėjo 22 dieną Maskvos paskelbta informacija Twitter'yje yra "istoriškai neteisinga".

  "Estijos Respublika nedalyvavo Antrajame pasauliniame kare ir nukentėjo tiek nuo nacistinės Vokietijos, tiek nuo sovietinės okupacijos. Sovietų Sąjunga neišlaisvino Estijos, o okupavo mus beveik 50 metų", — pabrėžė Estijos užsienio reikalų ministerija.

  Anksčiau Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu pareiškė, kad Talinas turi teisę reikalauti iš Rusijos kompensacijos  "sovietinės okupacijos" žalai atlyginti.

  "Sovietų okupacija" Baltijos šalyse

  Baltijos šalių valdžios ne kartą pareiškė, kad jų įstojimas į TSRS buvo "okupacijos" padarinys. Lietuva, Latvija ir Estija nuolat kovoja su "okupacijos padariniais" ir reikalauja atlyginti "žalą".

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Baltijos šalių prisijungimas 1940 metais neprieštaravo nė vienam tarptautinės teisės punktui. Tarp šalių nebuvo karinio konflikto, o vietos valdžios ne tik netrukdė sovietų kariuomenei patekti į respublikas, bet ir išreiškė aiškų sutikimą.

  Visą sovietmetį Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje veikė nacionalinės valdžios institucijos, respublikos gaudavo nemažų lėšų pramonės, infrastruktūros ir socialinei sferai plėtoti.

  Dar šia tema

  Kremlius nesutinka su terminu "sovietų okupacija"
  Estijos prezidentė priminė popiežiui apie "sovietų okupaciją"
  Baltijos valstybės netiki, kad gaus kompensaciją už "sovietų okupaciją"
  Paviešinti dokumentai, išsklaidantys Baltijos šalių mitus apie "sovietų okupaciją"
  Tegai:
  Estija, kariuomenė, Maskva, Talinas

  Svarbiausios temos