12:38 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  60

  Policija turi pagrindo manyti, kad Rehei gresia pavojus. Teisėsaugos institucijos ieško buvusio direktoriaus ten, kur jis vaikščiojo su šunimi

  VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Estijos policija pradėjo ieškoti buvusio "Danske Bank" filialo Estijoje vadovo 56 metų Aivaro Rehės (Aivar Rehe), kuris buvo įtrauktas į pinigų plovimo skandalą, praneša "Bloomberg".

  Policijos duomenimis, vyras pirmadienį dingo Taline. Pasak Estijos policijos atstovo Kristjano Luko, Rehė išėjo iš namų apie 10:00 ir negrįžo.

  Anot Luko, yra pagrindo manyti, kad Rehės gyvybei gresia pavojus. Į tai nurodo ir keistas buvusio vadovo elgesys: namuose jis paliko mobilųjį telefoną ir šunį.

  Didžiausias Danijos bankas "Danske Bank" praėjusiais metais atsidūrė skandalo centre. Jis buvo apkaltintas pinigų plovimu per Estijos padalinį. Bylos dėl galimų neteisėtų operacijų nagrinėjamos banko padaliniuose Estijoje, Danijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir JAV. Remiantis "Danske Bank" tyrimo duomenimis, nuo 2007 metų iki 2015 metų per Estijos padalinį "praėjo" beveik 234 milijardai dolerių (daugiau nei 206 milijardai eurų).

  Bankas pripažino, kad Estijos filialas turi klientų-nerezidentų, atlikusių įtartinas operacijas. Kaltinimai pareikšti dešimčiai buvusių įmonės darbuotojų. Dėl skandalo atsistatydino banko generalinis direktorius Thomas Borgenas.

  Tyrimą atliekančios institucijos apklausė buvusį filialo vykdomąjį direktorių Rehę, tačiau nežinoma, koks buvo jo statusas byloje.

  Po įtarimų dėl pinigų plovimo "Danske Bank" uždarė savo filialus Rusijoje, Estijoje, Lietuvoje ir Latvijoje.

  Dar šia tema

  "Danske Bank" stabdo veiklą Baltijos šalyse ir Rusijoje
  "Swedbank" įtariamas dalyvavimu "Danske Bank" pinigų plovime
  Tegai:
  Estija, Danske Bank

  Svarbiausios temos