18:20 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  95

  Naujas sprendimas įsigalios lapkričio 1 dieną. Tai taikoma D tipo vizoms, išduodamoms 90 dienų laikotarpiui įdarbinimo, mokymo, ilgalaikio gydymo ir kitais tikslais

  VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Estijos vyriausybė pritarė pasiūlymui, pagal kurį nuo šių metų lapkričio 1 dienos Ukrainos ir Baltarusijos piliečiams nebebus išduodamos nemokamos ilgalaikės vizos. Apie tai pranešė Estijos kabineto spaudos tarnyba.

  Sprendimas atleisti ukrainiečius ir baltarusius nuo valstybinio mokesčio mokėjimo už ilgalaikių vizų prašymų nagrinėjimą buvo priimtas 2010 metais.

  Pasak Estijos užsienio reikalų ministro Urmo Reinsalu, dabar apie 90 proc. Ukrainos piliečių kreipiasi dėl Estijos vizos norėdami susirasti darbą Estijoje.

  "Todėl ateityje nepateisinama taikyti tokią išimtį Ukrainos piliečiams", — sakoma pranešime.

  Panašus sprendimas buvo priimtas Baltarusijos piliečių atžvilgiu.

  Pažymima, kad naujasis reglamentas taikomas tik D tipo nacionalinei vizai, kuri išduodama ilgesniam kaip 90 dienų laikotarpiui buvimui Estijoje darbo, mokymo ar ilgalaikio gydymo tikslais.

  Dabar valstybės rinkliava yra 80 eurų, tačiau nuo 2020 metų sausio 1 dienos ji padidės iki 100 eurų.

  Anksčiau Estijos vidaus reikalų ministras konservatorius Martas Helmė pasiūlė panaikinti bevizį režimą su Ukraina, nes "netikri" ukrainiečiai tariamai dėl jo atvyksta į Estiją. Pagal juos ministras turėjo omenyje "rusus iš Ukrainos rytų" ir "rusifikuotus ukrainiečius".

  Tačiau ekspertai mano, kad vargu ar Estijos vidaus reikalų ministrui tai pavyks.

  Tuo tarpu politinis analitikas Rodionas Denisovas pažymėjo, kad Helmė yra gana pajėgus apsunkinti Ukrainos migrantų gyvenimą.

  Dar šia tema

  Estija bijo prarasti dalį turistų iš Suomijos dėl Rusijos
  Lukašenka nusprendė supaprastinti vizų režimą su ES
  Rusijos URM pasipiktino JAV sprendimu atsisakyti išduoti vizas rusams
  Tegai:
  viza, Ukraina, Estija

  Svarbiausios temos