02:46 2021 Gegužės 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.2170
 • RUB89.9947
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  60

  Buvusio švietimo ir mokslo ministro teigimu, tautinių mažumų mokyklų pervedimo į mokymą latvių kalba reforma nebuvo gerai parengta — trūksta mokytojų, nėra metodikos

  VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Švietimo reforma Latvijos tautinių mažumų mokyklose, numatanti jų visišką pervedimą į mokymąsi latvių kalba 2020 metais, padarys žalą mokiniams ir valstybei, pareiškė buvęs švietimo ir mokslo ministras Viačeslavas Dombrovskis.  

  2018 metų kovo 22 dieną Latvijos Seimas galutiniu svarstymu priėmė Švietimo įstatymo pataisas, kurios numato, kad nuo 2019/2020 mokslo metų prasidės laipsniškas perėjimas prie mokymosi latvių kalba vidurinėse tautinių mažumų mokyklose. Visiškas pervedimas į mokymąsi latvių kalba baigsis 2021 metų rugsėjo 1 dieną.

  "Manau, kad ji (švietimo reforma — Sputnik) kenkia ne tik rusakalbiams vaikams, bet ir visai visuomenei, visai Latvijos valstybei. Reforma nebuvo parengta: trūksta mokytojų, nėra metodikos. Tai reiškia, de jure reforma bus įgyvendinta, o de facto, pirma, neišvengiamai nukentės švietimo kokybė, antra, melas ir veidmainystė taps egzistavimo norma vaikams ir mokytojams nuo pirmos klasės", — parašė Dombrovskis savo Facebook paskyroje.

  Anot jo, tautinių mažumų mokyklų mokytojams teks mokyti "šlubuojančia latvių kalba".

  "Valstybinės kalbos vartotojai nesiekia patekti į tautinių mažumų mokyklas, o kažkas turi dėstyti chemiją ir matematiką. Rusakalbis mokytojas dėstys rusakalbiams vaikams šlubuojančia latvių kalba, peršokdamas į gimtąją kalbą, kad paaiškintų nesuprantamus dalykus", — pridūrė buvęs ministras.

  Anot jo, reforma lems tai, kad vaikai neturės reikiamų žinių, kad išlaikytų egzaminus ir įstotų į universitetą.

  "Sąmoningi, motyvuoti... Tėvai samdys repetitorius, kad kompensuotų vaikams trūkumus valstybinėje švietimo sistemoje. Tačiau, dėmesio, kyla klausimas: kiek tėvų mūsų šalyje gali skirti pinigų repetitoriams vaikui? O jei yra du, trys vaikai?.. Skirti šimtus eurų per mėnesį repetitoriams ne visi galės. Durys į ateitį bus uždarytos vaikams iš mažas pajamas gaunančių ir nelabai pasiturinčių šeimų. Tai vadinama socialine nelygybe", — pridūrė Dombrovskis.

  Latvijoje gyvena beveik du milijonai žmonių, iš jų 40 procentų yra rusakalbiai. Respublikoje yra viena valstybinė kalba — latvių. Rusų kalbai suteiktas užsienio kalbos statusas.

  Dar šia tema

  Latvijoje atidaryta virtuali rusų mokykla
  Ant Latvijos švietimo ministerijos pastato nupiešta svastika
  Ne iš tų mokosi: Lietuva seka Latvijos pavyzdžiu santykiuose su rusakalbiais
  Latvijos gyventoja supyko dėl skaitiklio instrukcijos rusų kalba
  Nauja grėsmė Baltijos šalims: kebabas nesupranta latvių kalbos
  Tegai:
  švietimas, tautinės mažumos, rusų kalba, rusakalbiai, Latvija

  Svarbiausios temos