02:28 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Elektroninės vizos į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį (16)
  49

  Pasienio kontrolės punkto "Narva–Ivangorodas" kirtimo laidumas neleidžia padidinti autobusų reisų iš Estijos į Rusiją skaičiaus, pareiškė bendrovė "Lux Express"

  VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Įvedus elektronines vizas į Sankt Peterburgo ir Leningrado sritis, padidės turistų skaičius, tačiau dėl to gali susiklostyti sudėtinga situacija pasienyje. Apie tai praneša portalas "ERR".

  Vežėjo autobusais įmonė "Lux Express" pažymėjo, kad pasienio kontrolės punkto "Narva-Ivangorodas" kirtimo laidumas neleidžia padidinti autobusų reisų iš Estijos į Rusiją skaičiaus.

  "Yra vadinamasis žaliasis koridorius autobusams, kertantiems sieną, tačiau ir dabar jis labai apkrautas. Jei mes panorėsime pridėti papildomų reisų, tada tiek Estijos, tiek Rusijos valdžia mums pasakys, kad pasienyje nėra tam laisvo laiko", — pareiškė įmonės vadovas Raitas Remelis.

  Jis pabrėžė, kad Rusijos ir Estijos pasieniečiai daro gerą darbą, tačiau tinkamos infrastruktūros nebuvimas labai apsunkina pasienio kontrolės punkto darbą.

  "Lux Express" yra didžiausias vežėjas maršrutu Talinas-Sankt Peterburgas. Jis atlieka dešimt reisų per dieną.

  Elektroninis vizų režimas su Sankt Peterburgu ir Leningrado sritimi

  Nuo šių metų spalio 1 dienos Sankt Peterburge galės apsilankyti 53 šalių, tarp jų Lietuvos, Latvijos ir Estijos, piliečiai.

  Vienkartinė viza išduodama nemokamai ir galioja 30 dienų. Rusijos teritorijoje užsienio šalių piliečiai galės būti ne ilgiau kaip aštuonias paras. Jie turi teisę keliauti tik Sankt Peterburgo ir Leningrado srities ribose.

  Dokumentas įforminamas likus ne mažiau kaip keturioms dienoms iki numatomos atvykimo datos. Įforminti vizą galima nuo šių metų spalio pradžios specializuotame Rusijos užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje.

  Liepos mėnesį panašus režimas buvo įvestas Kaliningrado sričiai. Naujausiais duomenimis, daugiau nei 40 tūkstančių užsieniečių gavo elektronines vizas, kad aplankytų regioną. Dažniausiai paraiškas teikė Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos ir Estijos gyventojai.

  Elektroninės vizos į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį
  © Sputnik /
  Elektroninės vizos į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį
  Temos:
  Elektroninės vizos į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį (16)
  Tegai:
  elektroninė viza, Estija, Rusija

  Svarbiausios temos