21:29 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Latvijos kariuomenė pusantro mėnesio per klaidą pašaliniams asmenims siuntinėjo pranešimus, kuriuose buvo konfidenciali informacija, šalies Gynybos ministerija apie tai sužinojo, tik gavusi žiniasklaidos užklausą

  VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Latvijos nacionalinės ginkluotosios pajėgos nutekino konfidencialią informaciją. Pavyzdžiui, apie dronus, skraidančius virš karinių objektų, paskelbtą aliarmą bei kareivius, kurie pateko į avariją ar buvo sulaikyti būdami apsvaigę nuo alkoholio ar narkotikų, rašo Latvijos  dienraštis "Diena".

  Mažiausiai pusantro mėnesio, o galbūt ir ilgiau, Latvijos nacionalinių ginkluotųjų pajėgų operatyvinė informacija buvo per klaidą siunčiama pašaliniams asmenims.

  Laikraštis disponuoja ekrano nuotraukomis su dešimtimis tekstinių pranešimų. Jose yra operatyvinės informacijos apie įvairius įvykius Nacionalinėse ginkluotosiose pajėgose, nurodant konkrečią datą ir laiką. Jei tokia informacija pateks į profesionalų rankas, jie galės susidaryti gana išsamų įspėjimo sistemos ir visos Latvijos armijos kasdienio gyvenimo vaizdą, rašoma straipsnyje.

  Didžioji dalis pranešimų yra apie užsienio karo laivus, povandeninius laivus ir karinius orlaivius (faktiškai tik Rusijos), matomus netoli Latvijos teritorinių vandenų ir oro erdvės. Apie kai kuriuos atvejus buvo pranešta per žiniasklaidą, apie kai kuriuos visuomenė nebuvo informuota.

  Tačiau ilgą laiką nežinomam žmonių ratui buvo išsiųsta daugiau konfidencialios informacijos, pavyzdžiui, apie paskelbtą aliarmą, padidintą kovinį pasirengimą ir pan.

  Be to, per klaidą nežinomiems asmenims buvo išsiųstos žinutės apie kokį nors incidentą kariuomenėje. Pavyzdžiui, rugpjūčio 6 dieną Rygoje specialiųjų karinių pajėgų tarnybinis automobilis susidūrė su civiliam asmeniui priklausančiu automobiliu "TOYOTA RAV4". Sužeistų nėra. O rugpjūčio 9 dieną Latvijos karinių pajėgų aviacijos bazėje medicinos skyrius nustatė teigiamą narkotinių medžiagų testo rezultatą atlikus tyrimus regioninio tiekimo centro civiliam darbuotojui.

  Taip pat klaidingai išsiųsti pranešimai patvirtina anksčiau žiniasklaidoje paskelbtas prielaidas, kad Latvijos kariuomenė net negali susidoroti su dronais, skraidančiais labai arti karinių įrenginių. Viename iš pranešimų sakoma, kad netoli Adažių karinės bazės skraidė du nepilotuojami orlaiviai. Tie, kas juos valdė, nebuvo sulaikyti. Panašus incidentas įvyko Rygoje, kur dronas buvo pastebėtas netoli karinio objekto, adresu Ezermalas gatvė 6/8. Kariškiams nepavyko nei sulaikyti jį valdžiusio asmens, nei konfiskuoti aparato.

  Laikraštis kreipėsi į Latvijos gynybos ministeriją ir Karinės žvalgybos ir saugumo tarnybą su prašymu pakomentuoti operatyvinės informacijos nutekėjimą.

  Tarnyba, kuriai vadovauja Indulis Krekis ir kurio tiesioginė atsakomybė yra užkirsti kelią tokioms situacijoms bei užtikrinti informacijos konfidencialumą, iš viso neatsakė į klausimus, tačiau iš Gynybos ministerijai artimų šaltinių laikraštis "Diena" sužinojo, kad informacijos nutekėjimo faktai — staigmena tarnybai. Gynybos ministras Pabriksas taip pat neatsakė į klausimus, o Gynybos ministerijos spaudos tarnyba netiesiogiai leido suprasti, kad tai buvo nemalonus siurprizas ministerijai.

  Dar šia tema

  Du NATO kariai surengė muštynes Vilniaus restorane
  Apsvaigę NATO, arba kaip girti "šiaurės atlantai" gina Baltijos valstybes
  NATO kariai generuoja baimę ir smurtą Baltijos šalyse
  Girti Britanijos kariai susimušė su Rygos policininkais
  Tegai:
  pranešimai, kariuomenė, Latvija

  Svarbiausios temos