03:48 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  Latvijos pensininkams, skaičiuojantiems kiekvieną centą, 7,5 euro per mėnesį yra įspūdinga suma, todėl tai, kad Valstybinė pajamų tarnyba per klaidą neišmokėjo jiems dalies pensijų, yra nonsensas, mano Latvijos Seimo deputatas Vitalijus Orlovas

  VILNIUS, spalio 4 — Sputnik. Atvejį Latvijoje, kai Valstybinė pajamų tarnyba per klaidą ilgą laiką tūkstančiams neįgalių pensininkų neišmokėjo dalies pensijos, Latvijos Seimo deputatas iš partijos "Santarvė" Vitalijus Orlovas interviu Sputnik Lietuva pavadino pasipiktinimą keliančiu įvykiu ir pareiškė, kad negalima palikti šios klaidos be atitinkamo atsako.

  Pasas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Констанция Ждановская

  Anksčiau paaiškėjo, kad dėl Latvijos valstybinės pajamų tarnybos klaidos beveik 5,5 tūkstančio neįgalių pensininkų ilgą laiką negavo visos pensijos. Kaip vėliau išsiaiškino Valstybės kontrolės auditas, praėjusiais metais dėl prastos valstybės institucijų sąveikos gyventojų pensija buvo sumažinta vidutiniškai 7,5 euro per mėnesį.

  Deputatas pažymėjo, kad tokia situacija Valstybės pajamų tarnyboje nėra pirma. Deputatas pažadėjo "panaudoti visus parlamentinius mechanizmus", kad patrauktų atsakomybėn visus, kurie kalti dėl to, kas įvyko.

  "7,5 euro yra nemaži pinigai. Aš sakau, žinodamas, kiek gauna pensininkai. Mes žinome, kad apie 280 eurų — tai yra vidutinė pensija, todėl septyni eurai jiems — labai didelė suma, nes šie žmonės, jei neturi artimųjų palaikymo ir taupo viską, pradedant nuo apsilankymų pas gydytoją ir baigiant banko, kuris ima mažą komisinį mokestį, pasirinkimu. Tai yra žmonės, kurie skaičiuoja kiekvieną centą, ir šie 7,5 euro, neišmokėti per tam tikrą laikotarpį, tai nonsensas", — pažymėjo jis.

  Orlovas pabrėžė, kad pinigai pensininkams turėtų būti grąžinti bet kokiu atveju.

  Dar šia tema

  Pensiją gauna kas trečias Lietuvos gyventojas
  Lietuvoje siūloma nemokamai gydyti Ukrainos ir Baltarusijos pensininkus
  Dauguma Lietuvos pensininkų jaučia bendravimo trūkumą
  Butkevičius pajamų nelygybei ir skurdui mažinti siūlo nedelsiant didinti pensijas
  "Sodra": jau pervestos naujai įtrauktų pensijų kaupimo dalyvių įmokos
  Lietuviams pažadėjo greitą pensijų augimą
  Tegai:
  pensininkai, Latvija

  Svarbiausios temos