09:03 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  39

  Estijos premjeras, kitaip nei kiti šalies vadovai, įvedė tradiciją sveikinti šalies gyventojus rusiškai per Naujuosius metus, stačiatikių Kalėdas, Mokslo ir žinių dieną, o dabar ir Mokytojo dienos proga

  VILNIUS, spalio 4 — Sputnik. Estijos ministras pirmininkas Juri Ratas penktadienį rusiškai pasveikino mokytojus su Mokytojų diena, rašo RIA Novosti.

  "Mieli mokytojai. Dėkojame už jūsų stiprybę, laiką ir energiją, kurią skiriate savo mokiniams. Žinios ir įgūdžiai, taip pat idealai ir principai, kuriuos perduodate, formuoja mūsų jaunimo vystymąsi ir kelią. Džiaugsmas ir rūpestis, kurio šaltinis esate, padeda mums visiems rūpintis vieni kitais ir Estija", — savo kreipimesi sakė Ratas.

  Estijos premjeras, kitaip nei kiti šalies vadovai, įvedė tradiciją sveikinti šalies gyventojus rusiškai per Naujuosius metus, stačiatikių Kalėdas, Mokslo ir žinių dieną, o dabar ir Mokytojo dienos proga.

  Rusų kalbos padėtis Baltijos šalyse

  Baltijos šalyse nuolat kyla skandalų, susijusių su rusų kalbos vartojimu. Rugsėjį Rygoje duris atvėrusi reperio Timati drabužių parduotuvė sukėlė audringą reakciją. Asortimente, be standartinių "Black Star Wear" drabužių, buvo pristatyta linija, sukurta kartu su Rusijos parduotuvių tinklu "Armija Rossii". Dėl to kai kurie visuomenės veikėjai paragino Latvijos vidaus reikalų ministeriją ir prekybos centrą uždaryti parduotuvę.

  Neseniai Latvijoje sukritikuota dainininkė Laima Vaikulė už tai, kad ji "leido sau" bendrauti su publika rusų kalba.

  Praėjusiais metais Latvija priėmė švietimo įstatymo pataisas, numatančias, kad visos mokyklos iki 2021–2022 metų pereitų prie mokymo valstybine kalba. Tuo tarpu 40 procentų šalies gyventojų yra rusakalbiai.

  Rugpjūčio mėnesį Rusijos visuomenės rūmai pažadėjo kreiptis į Europos Tarybą su prašymu iškelti Baltijos šalių rusakalbių piliečių diskriminacijos problemą. Liepos mėnesį Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas kartu su ESBO vyriausiuoju komisaru tautinių mažumų klausimais Lamberto Zannieru taip pat aptarė rusakalbių gyventojų padėtį Baltijos šalyse.

  Lavrovas priminė, kad ESBO erdvėje turėtų būti užtikrinta tautinių mažumų teisių apsauga, be to, Maskva siekia konstruktyvaus dialogo šiuo klausimu su organizacijoje dalyvaujančiomis šalimis.

  Rusų kalba Europos Sąjungoje
  © Sputnik
  Rusų kalba Europos Sąjungoje

   

  Dar šia tema

  Estijos vadovė: rusų kalba nekelia grėsmės Estijos piliečiams
  Latvijoje buvęs valstybės pareigūnas nubaustas už rusų kalba išleistą laikraštį
  Makronas Facebook'e paskelbė įrašą rusų kalba
  Estijos premjeras rusų kalba pasveikino mokinius su Mokslo ir žinių diena
  Tegai:
  Estija

  Svarbiausios temos