04:44 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Pažymima, kad dėl fiktyvių schemų, susijusių su nelegalios užsienio darbo jėgos samdymu, Estijos iždas negauna didelės mokesčių sumos

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Estijoje pasiūlyta nauja iniciatyva sugriežtinti nelegalios darbo jėgos rinkos kontrolę. Dėl fiktyvių schemų, kurias Estijos darbdaviai naudoja samdydami migrantus, respublikos biudžetas 2018 ir 2019 metais negavo 14 milijonų eurų. Apie tai praneša Sputnik Estija.

  Kalbama apie darbuotojus, kurie neva yra Estijoje komandiruotėje arba kuriuos samdo vietinės įmonės iš užsienio kompanijų.

  Kaip pažymėjo Estijos vidaus reikalų ministerijos vadovas Martas Helmė, samdomą darbo jėgą naudojančios įmonės turės įrodyti, kad Lenkijoje, Ukrainoje ir Lietuvoje registruotos įmonės, kurių paslaugomis jos naudojasi, nėra fiktyvios.

  Pažymima, kad verslininkai iš statybų šakos, kurioje kas penktas darbuotojas yra užsienietis, palankiai vertina griežtesnę kontrolę, tačiau abejoja jos efektyvumu.

  Pasak Statybos įmonių sąjungos valdybos nario Raivo Rando, tie darbdaviai, kurie atsitiktinai pasitaikys su sukčiavimu, būtinai sumokės baudą, tačiau tai jiems netrukdys toliau samdyti nelegalius darbuotojus.

  Randas pabrėžė, kad Statybos įmonių sąjungoje jau seniai kalbama apie tai, kad asmens tapatybės kortelės su lustu būtų išduodamos tiek vietiniams, tiek samdomiems užsienio darbuotojams.

  Panaši praktika, pasak jo, jau seniai egzistuoja Suomijoje. Tokią kortelę galima susieti su Vidaus reikalų ministerijos, Mokesčių departamento ir Darbo registro duomenų bazėmis, pažymėjo Randas.

  "Tokiu būdu, bet kuriame objekte, nesvarbu, ar tai statybvietė, ar restoranas, ne tik inspekcija, bet ir pats darbdavys ar generalinis rangovas galės greitai nustatyti, koks asmuo dirba ir ar jo darbdavys moka mokesčius į Estijos biudžetą", — padarė išvadą jis.

  Pastaruoju metu Estijos valdžia pradėjo skųstis dėl migrantų, ypač iš Ukrainos, antplūdžio.

  Pasak Estijos vidaus reikalų ministerijos vadovo Marto Helmės, Talinas negali priimti pabėgėlių iš Afrikos ar Artimųjų Rytų, nes jis kenčia nuo didelio migrantų antplūdžio "iš rytų", ypač iš Ukrainos.

  Anksčiau ministras pasiūlė panaikinti bevizį režimą su Ukraina, nes dėl jo į respubliką neva atvažiuoja "netikri ukrainiečiai. Helmė turėjo omenyje "rusus iš Ukrainos rytų" ir "surusėjusius ukrainiečius".

  Nuo lapkričio 1 dienos Estijos vyriausybės sprendimu Ukrainos ir Baltarusijos piliečiams nebebus išduodamos nemokamos ilgalaikės vizos į respubliką.

  Kaip pažymėjo Estijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Urmas Reinsalu, dauguma Ukrainos piliečių kreipiasi dėl Estijos vizos norėdami susirasti darbą respublikoje.

  Dar šia tema

  Politologas: ES bus per sunku nusiimti Estiją nuo savo kaklo
  Per pastaruosius devynerius metus migrantų skaičius pasaulyje padidėjo 51 mln.
  JAV žiniasklaida papasakojo apie lenkų priešiškumą migrantams iš Ukrainos
  Ekspertas atskleidė, kuri buvusi TSRS šalis lyderiauja pagal migrantų antplūdį
  Tegai:
  Estija, Ukraina, migrantai

  Svarbiausios temos