10:45 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  59

  Latvijos gynybos ministerijos valdininkai ne kartą buvo "prigauti" meluojant apie Antrąjį pasaulinį karą ir dar kartą "sužibėjo", sakė istorikas Vladimiras Simindejus

  VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Pats Latvijos gynybos ministras Artis Pabriksas ir kiti valdininkai ne kartą "prigauti" meluojant apie Antrojo pasaulinio karo istoriją, ir dabar jie vėl pamelavo, pasakojo "Istorinės atminties" fondo tyrimų programų vadovas Vladimiras Simindejus interviu Sputnik Lietuva metu.

  "Rygos puolimo operacija kaip tik ir numatė priešo išstūmimą iš Rygos. Vokiečiams ir jų bendrininkams buvo paliktas koridorius pasitraukti. Sakyti, kad Rygoje nebuvo mūšių, — šventvagiškas įžūlumas. Be Kyšezero apgulties, Rygoje buvo ir kitų rimtų mūšių, ir šie mūšiai buvo labai intensyvūs", — sakė istorikas.

  "Dėl to, kad jiems pavyko išstumti vokiečius iš Rygos, nekariaujant didžiojoje miesto dalyje, išliko daugelis architektūros paminklų. Žinoma, galima tik nustebti dėl įžūlumo, su kuriuo Pabriksas, paskelbdamas propagandinį vaizdo įrašą, bando atsakyti į Rusijos gynybos ministerijos paviešintus archyvinius dokumentus", — teigė Simindejus.

  Latvijos gynybos ministerija YouTube paskelbė "savo versiją" apie sovietų kariuomenės Rygos išlaisvinimą nuo nacių okupantų, praneša Sputnik Latvija.

  Ryga buvo išlaisvinta nuo vokiečių okupantų 1944 metų spalio 13 dienos vakare. Baltijos šalių išlaisvinimas yra didelė operacija, kurioje dalyvavo keli frontai, tarp jų trys Baltijos, dalis trečiojo Baltarusijos fronto pajėgų ir iš dalies Leningrado fronto pajėgos, taip pat dalis Baltijos laivyno. Baltijos šalys mano, kad 1940–1991 metais jos tariamai buvo okupuotos TSRS.

  Rusija, kaip Sąjungos įpėdinė, kategoriškai nesutinka su tokia pozicija. Šalies vadovybė ne kartą yra pareiškusi, kad apie jokią sovietų okupaciją Baltijos šalyse negali būti nė kalbos. Užsienio reikalų ministerija paaiškino, kad Baltijos šalių įstojimą į TSRS laiko atitinkančiu to meto tarptautinės teisės normas.

  Spalio 11-ąją Rusijos gynybos ministerija išslaptino dokumentus apie Rygos išlaisvinimą nuo nacių okupantų šio įvykio 75-mečio proga.

  Dar šia tema

  Zacharova atsakė Latvijos URM dėl sveikinimo Rygos išvadavimo proga
  Ekspertas: Ryga nesuvokia, ką praranda, leisdama rusakalbiams vykti į Estiją
  Latvijos gynybos ministrui patarta paklausti kariškių, kaip buvo išlaisvinta Ryga
  Tegai:
  Antrasis pasaulinis karas, Rusija, SSRS, Latvija

  Svarbiausios temos