04:57 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  62

  Latvijos dujų tiekimo įmonė mano, kad tai padės harmonizuoti Baltijos šalių gamtinių dujų rinkos situaciją

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. "Latvijas Gāze" valdybos pirmininkas Aigaras Kalvitis mano, kad Skultėje planuojamas suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas gali konkuruoti su Klaipėdos terminalu, praneša Sputnik Latvija su nuoroda į Latvijos žiniasklaidą.

  Anot jo, sveika Latvijos ir Lietuvos konkurencija šioje srityje harmonizuos situaciją Baltijos šalių gamtinių dujų rinkoje.

  Kalvitis pabrėžė, kad Latvijos įmonė stebi situaciją Europos ir pasaulio energetikos rinkose ir remia naujų energetikos produktų patekimą į Latvijos ir Baltijos šalių rinkas.

  Jis pažymėjo, kad tai naudinga tiek galutiniams pramonės vartotojams, tiek namų ūkiams.

  Anksčiau Latvijos Seimo narys Armandas Krause teigė, kad planuojamas Skultės terminalas neturi strateginės reikšmės, nes Latvija gali priimti dujas iš Rusijos ir Norvegijos, taip pat iš Klaipėdos SGD terminalo.

  Jo nuomone, Latvijos Naujoji konservatorių partija remia šį projektą tik todėl, kad gavo pinigų iš verslininko.

  SGD terminalo statymo Skultėje idėją įgyvendina akcinė bendrovė "Skulte LNG Terminal". Šiuo metu 83 proc. bendrovės akcijų priklauso "Nacionālā gāzes termināļa biedrībai", o dar 17 proc. priklauso amerikiečių verslininkui Peteriui Aloyzui Ragaousui (jis yra ir valdybos pirmininkas), kuris yra didžiausias Naujosios konservatorių partijos rėmėjas.

  Bendros investicijos į SGD terminalo Skultėje statybos projektą yra 90 milijonų eurų.

  Klaipėdos SGD terminalas

  Vienintelis importinių SGD terminalas Lietuvoje pradėjo veikti 2014 metų gruodžio 3 dieną Klaipėdoje. Lietuvos valdžia teigia, kad jis leidžia Lietuvai atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolio". Lietuva SGD laivą-saugyklą nuomojasi iš Norvegijos, ir kasmet "Klaipėdos nafta" už tai moka po 60 milijonų eurų. Praėjusią vasarą valdžia nusprendė išpirkti dujų saugyklą, pateisindama tai tuo, kad terminalas bus naudingas ateityje.

  Nors politikai dažnai kalba apie Lietuvos "energetinę nepriklausomybę", šalis ir toliau perka dujas iš Rusijos.
  Daugiausia SGD į Lietuvą atkeliauja iš Norvegijos, tačiau nuo šių metų — ir iš Rusijos. Lietuvos valdžia taip pat tvirtina, kad gauna "mėlynąjį kurą" iš JAV, tačiau kai kurie ekspertai tuo abejoja ir pabrėžia, kad pristatymai buvo tik keli.

  Per daugiau nei mėnesį Klaipėdos terminalas priėmė tris tanklaivius su Rusijos SGD.

  Interviu Sputnik Lietuva Rusijos "Tarptautinės energetikos politikos" centro vadovas Jurijus Solozobovas pažymėjo, kad Lietuva negali konkuruoti su kitais terminalais, todėl jos svajonės tapti "SGD mazgu" neišsipildys.

  Nuostabu šalia: «Independence» VS «Swinoujscie»
  © Sputnik /
  Nuostabu šalia: «Independence» VS «Swinoujscie»

  Dar šia tema

  Sudrausminti tarnus: JAV primena Lietuvai apie jų SGD pirkimus
  Lenkija spėja, kaip pasikeis dujų suvartojimas per dešimtmetį
  Į Klaipėdą atplaukė nedidelis SGD krovinys iš Vysocko
  Tegai:
  SGD terminalas, Lietuva, Latvija

  Svarbiausios temos