16:02 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  57

  Kaljulaid taip pat pakvietė Rusijos vadovą kartu aplankyti Estiją su dvišaliu vizitu, kuris, jos nuomone, leis pagilinti gerus kaimyninius santykius ir bendradarbiavimą

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid antradienį išsiuntė kvietimus Rusijos lyderiui Vladimirui Putinui, taip pat Suomijos ir Vengrijos vadovams į pasaulinį finougrų tautų kongresą Tartu mieste, pranešė Estijos vadovės kanceliarija.

  "Prezidentė Kersti Kaljulaid šiandien išsiuntė kvietimą Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, Suomijos prezidentui Sauli Niinisto ir Vengrijos prezidentui Janošui Aderui apsilankyti VIII finougrų tautų kongrese, kuris vyks Tartu mieste birželio 17-19 dienomis", — sakoma pranešime.

  Kanceliarija pažymi, kad Kaljulaid taip pat pakvietė valstybių vadovus kartu aplankyti Estiją su dvišaliais vizitais.

  "Tai leis mums tęsti konstruktyvias diskusijas, kurios, tikimės, padės pagerinti abipusį supratimą tarp mūsų šalių, pagilinti gerus kaimyninius santykius ir bendradarbiavimą Baltijos jūros regione ir pasaulinėje arenoje", — cituoja prezidentės žodžius kanceliarija.

  Žodinis kvietimas Rusijos prezidentui aplankyti Estiją buvo perduotas balandžio 18 dieną, Kaljulaid vizito į Maskvą metu.

  Dar šia tema

  Puškovas įvertino Estijos ketinimą kalbėtis su Rusija be tarpininkų
  Kaljulaid pakvietė Putiną atvykti į Estiją
  Lietuva atrodo vis pilkiau drąsios ir pragmatiškos Estijos užsienio politikos fone
  Tegai:
  oficialus vizitas, Kersti Kaljulaid, Vladimiras Putinas, Rusija, Estija

  Svarbiausios temos