19:13 2019 Lapkričio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1006
 • RUB70.8149
  Lietuvos Karinių oro pajėgų sraigtasparnis

  Į Lietuvą sraigtasparniu pristatyti donoriniai organai iš Latvijos

  © Depositphotos
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  7 0 0

  Lietuvos chirurgai išskrido į Rygą atlikti operacijos ir paimti du inkstus pacientui Santariškių klinikose

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Į Lietuvą sraigtasparniu iš Latvijos pristatyti donoriniai inkstai, praneša Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

  В Вильнюсе отметили Международный день донора и трансплантологии
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Pirmadienį, apie 16:30, Nacionalinio transplantacijos biuro budintis koordinatorius gavo pranešimą iš Latvijos gydytojų, kad jie Lietuvai siūlo du donorinius inkstus.

  Lietuvoje yra du transplantacijos centrai — Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose. Organai buvo nusiųsti į Santaros klinikas.

  Prieš pat vidurnaktį Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis išskrido į Latviją iš Vilniaus tarptautinio oro uosto. Sraigtasparniu skrido penkių Santaros klinikų gydytojų chirurgų ir slaugytojų brigada, vykusi į donorinę ligoninę, nuo Rygos esančią už 123 kilometrų, eksplantuoti donoro inkstų.

  Antrą valandą nakties eksplantologai jau buvo donorinės ligoninės operacinėje. Su brangiu kroviniu iš Latvijos sraigtasparnis pakilo apie 5:00 ir turėjo parskristi į Vilnių. Tačiau virš jo jau tvenkėsi tirštas rūkas, todėl sraigtasparnis dėl nepalankių oro sąlygų buvo priverstas leistis Tarptautiniame Šiaulių oro uoste. Atvežti eksplantologų su donoriniais inkstais paryčiais išskubėjo Santaros klinikų greitosios pagalbos automobilis.

  Antradienį, apie dešimtą valandą ryto, organai buvo pristatyti į Santaros klinikas.

  Šiemet tai jau antrasis Karinių oro pajėgų sraigtasparnio skrydis su donoriniais organais. Iš viso šiemet skrydžiams su donoriniais organais keturis kartus kilo sraigtasparniai ir vieną kartą — privačios bendrovės lėktuvas. 

  Gydytojai padėkojo visiems, dalyvavusiems šiame procese, o ypač — mirusio donoro artimiesiems, padovanojusiems organus ir suteikusiems sergantiems žmonėms viltį pasveikti.

  Dar šia tema

  Kariai sraigtasparniu iš Rygos pargabeno donoro organus skubiai operacijai
  Donoro širdis atgabenta lėktuvu iš Rygos į Vilnių
  Neatlygintinos kraujo donorystės ture per Lietuvą dalyvavo 4000 donorų
  Tegai:
  Latvija, Lietuva, donoro organai

  Svarbiausios temos