20:07 2019 Lapkričio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1006
 • RUB70.8149
  Ryga, archyvinė nuotrauka

  Latvijos Seimas patvirtino pilietybės suteikimą nepiliečių vaikams

  © Фото: pixabay.com
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  13 0 0

  Buvusio Latvijos prezidento pateiktame įstatymo projekte numatyta, kad nepiliečio statusas neturėtų būti suteikiamas vaikams, gimusiems Latvijoje po 2020 metų sausio 1 dienos

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Latvijos Seimas ketvirtadienį per galutinį svarstymą patvirtino buvusio Latvijos prezidento Raimondo Vėjuonio inicijuotą įstatymo projektą dėl automatiško Latvijos pilietybės suteikimo nepiliečių vaikams nuo 2020 metų, praneša RIA Novosti.

  Įstatymo projektas priimtas pritarus Seimo narių daugumai. Tik susivienijimo "Viskas — Latvijai!" atstovai balsavo "prieš".

  Vėjuonio pateiktame įstatymo projekte numatyta, kad nepiliečio statusas neturėtų būti suteikiamas vaikams, gimusiems Latvijoje po 2020 metų sausio 1 dienos, jei vaiko tėvai nepageidauja, kad jam būtų suteikta kitos šalies pilietybė arba vaikas nėra kitos šalies pilietis.

  Pilietybės ir migracijos reikalų tarnybos duomenimis, 2016 metais kaip nepiliečiai buvo įregistruoti 47 vaikai, 2017 metais — 51 vaikas, 2018 metais — 33 vaikai.

  Latvijoje gyvena 2 milijonai žmonių. Iš jų daugiau nei 220 tūkst. yra nepiliečiai. Tai yra nuolatiniai šalies gyventojai, kurių protėviai apsigyveno respublikoje po 1940 metų, kai Latvija įėjo į TSRS sudėtį.

  Nepiliečiams yra apribotos jų teisės — jie negali užimti daugelio pareigų, dalyvauti rinkimuose ir referendumuose. Kad galėtų gauti Latvijos pilietybę, turi pereiti natūralizacijos procedūrą — išlaikyti latvių kalbos ir istorijos egzaminą.

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas anksčiau teigė, kad gėdingas žmonių "be pilietybės" reiškinys, tebesitęsiantis Europos šalyse, nusipelno ryžtingų veiksmų jam pašalinti.

  Dar šia tema

  Deputatas: tie, kas atėmė pensijas iš pagyvenusių latvių, turėtų būti nubausti
  Istorikas: Latvijos valdžia parodė šventvagišką įžūlumą istorijos klausimais
  Buvusi Latvijos vadovė pasipiktino, kad "airBaltic" darbuotojai bendrauja rusiškai
  Tegai:
  nepiliečiai, įstatymas, Latvija

  Svarbiausios temos