05:16 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  97

  Duoklė mandagumui ar besikeičianti tendencija — Estijos politologas pateikė savo versiją apie tai, kas paskatino Estijos vadovę Kersti Kaljulaid pakviesti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną į Estiją

  VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid pakvietė Rusijos lyderį Vladimirą Putiną į finougrų tautų suvažiavimą į Tartu, nes nori plėtoti ryšius su Rusija, pareiškė Estijos politologas Eduardas Tinas interviu Sputnik Estija.

  Jis pažymėjo, kad Putinas į renginį buvo pakviestas dar balandžio mėnesį vykusiame šių dviejų valstybių vadovų susitikime Maskvoje, todėl, kai atėjo laikas pakviesti į renginį dar dviejų šalių prezidentus, buvo "logiška įtraukti į sąrašą ir Putiną".

  Tačiau ekspertas mano, kad tai nebuvo tik formalumas, nes pats Kaljulaid vizitas į Rusijos sostinę parodė, kad Estija skiriasi nuo kitų Baltijos šalių ir Lenkijos, kurių vadovai atmetė galimybę tiesiogiai bendrauti su Rusijos prezidentu.

  "Estija visgi nori, kad su Rusija būtų labiau išplėtoti ekonominiai, kultūriniai ir sportiniai santykiai, ir tai puiku. Turime atsižvelgti į ekonominę naudą. Pavyzdžiui, būti netoli Rusijos ir neprekiauti su ja, neplėtoti verslo — tai tiesiog kvaila. Turizmas taip pat yra svarbus — kad nebūtų atitolimo ir kaimyninių šalių gyventojai suprastų vieni kitus", — pabrėžė politologas.

  Tinas taip pat mano, kad Kaljulaid palaiko Vokietijos ir Prancūzijos, kurios "pasisako už politikos Rusijos atžvilgiu pokyčius ir nori atsisakyti sankcijų", politiką.

  "Estija nori būti viename sąstate su šiais ES "lokomotyvais", — padarė išvadą ekspertas.

  Antradienį Kaljulaid išsiuntė kvietimus Putinui, taip pat Suomijos ir Vengrijos lyderiams į Tartu mieste vyksiantį pasaulinį finougrų tautų kongresą. Renginys vyks birželio 17–19 dienomis. Be to, Estijos prezidentė pakvietė valstybių vadovus kartu aplankyti jos šalį su dvišaliais vizitais , kad "tęstųsi konstruktyvios diskusijos".

  Dar šia tema

  Kaljulaid pakvietė Putiną atvykti į Estiją
  Puškovas įvertino Estijos ketinimą kalbėtis su Rusija be tarpininkų
  Estijos prezidentė rėžė Ukrainai tiesą
  Tegai:
  Vladimiras Putinas, Kersti Kaljulaid, Rusija, Estija

  Svarbiausios temos