07:22 2020 Kovo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (44)
  108

  Opozicinis Lietuvos politikas kalinamas nuo praėjusio rudens; anksčiau buvo pranešta, kad Lietuvos generalinis prokuroras paprašė teismo pratęsti jo suėmimą

  VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Latvijoje ir Estijoje buvo surengti Lietuvos "Socialistinio liaudies fronto" lyderio, opozicijos politiko Algirdo Paleckio, kuris Lietuvoje kalinams nuo pernai spalio, palaikymo piketai.

  Rygoje piketą surengė Latvijos antinacinis komitetas. Protestuotojai susirinko prie Lietuvos ambasados pastato.

  Organizacija norėjo įteikti ambasadai kreipimąsi dėl Paleckio palaikymo, tačiau diplomatai atsisakė jį priimti.

  Į mitingą susirinkusieji šaukė: "Gėda Lietuvos teisingumui!" ir "Laisvę Algirdui Paleckiui!".

  "Kalbėdamas solidarumo piketo metu, Latvijos Rusijos sąjungos pirmininkas Miroslavas Mitrofanovas sakė manantis, kad vieną dieną Algirdas Paleckis bus laisvas ir galės atvykti į Rygą pažiūrėti į ambasadą, kuri "iš bailumo ar piktybiškai" atsisakė priimti žmogaus teisių gynėjo palaikymo kreipimąsi", — informuoja Sputnik Latvija.

  Taline mitingas vyko prie Lietuvos ambasados pastato, esančio Uus gatvėje. Į mitingą susirinko Estijos visuomenės veikėjai ir žmogaus teisių aktyvistai.

  Письмо в поддержку Альгирдаса Палецкиса литовские дипломаты принять отказались
  Sputnik / Sergey Melkonov
  Latvijos aktyvistų laiškas Lietuvos ambasadai

  Iš viso mitinge dalyvavo šiek tiek daugiau nei dešimt žmonių.

  Žmogaus teisių aktyvistas Sergejus Seredenko teigė, kad tokie piketai yra rodiklis, jog "savų nepaliekame".

  "Jis turi tikrai didelių sveikatos problemų. O atsižvelgiant į kaltinimo absurdiškumą ir apgaulingumą, neatidėliotinas Algirdo paleidimas yra vienintelis normaliems žmonėms priimtinas variantas", — Sputnik Estija cituoja žmogaus teisių aktyvistą.

  Antradienį Kauno apygardos teisme vyks teismo posėdis dėl kardomosios priemonės Paleckiui, bus sprendžiama, ar paleisti jį iš kalėjimo, ar toliau laikyti nelaisvėje.

  Пикет в поддержку Альгирдаса Палецкиса у посольства Литвы в Эстонии.
  © Sputnik / Юлия Калинина
  Piketas prie Lietuvos ambasados Estijoje

  Praeitą savaitę Paleckio advokatas Algis Petrulis teigė, kad jo kliento suėmimą gali pratęsti maksimaliam laikui — trims mėnesiams. Advokatas pažymėjo, kad pagal Lietuvos įstatymus teismas privalo paleisti įtariamąjį, jei nepavyksta surinkti faktų, patvirtinančių kaltinamojo kaltę. Tačiau, Petrulio manymu, Paleckio atveju neverta tikėtis jo išlaisvinimo.

  Paleckio byla

  Buvęs "Socialistinio liaudies fronto" lyderis areštuotas nuo praėjusio rudens dėl tariamo "šnipinėjimo Rusijos naudai".

  2018 metų gruodį Lietuvos specialiosios tarnybos paskelbė apie "šnipų tinklo", kuris vykdė "žvalgybines operacijas Rusijos Federacijos naudai", sulaikymą. Buvo pranešta, kad tarp įtariamųjų yra Paleckis, kuris šiuo metu suimtas, ir šeši jo bendražygiai.

  Balandžio pabaigoje Lietuvos generalinė prokuratūra pakomentavo publikaciją vietos žiniasklaidoje apie įtariamojo "dingimą". Prokuratūra patvirtino, kad Paleckis tebėra sulaikytas, o tyrimo detalės neatskleidžiamos tyrimo tikslais.

  Neseniai laiške Paleckis rašė, kad vietos prokurorams bus sunku jį nuteisti už "išgalvotą" kaltinimą "šnipinėjimu", nes jo byla jau susidomėjo Briuselis, Strasbūras ir Berlynas.

  Anksčiau "Sputnik Lietuva" rašė, kad Europos Parlamento narė iš Latvijos Tatjana Ždanoka kreipėsi į Europos Parlamentą, ragindama kolegas kreiptis į Lietuvos valdžios institucijas su prašymu nutraukti Paleckio politinį persekiojimą.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pabrėžė, kad Lietuvos valdžia, pradėdama tokias politiškai motyvuotas baudžiamąsias bylas, visiškai pamina demokratines vertybes, kurias šlovino, prisijungdama prie ES ir NATO.

  Temos:
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (44)

  Dar šia tema

  Paleckio advokatas abejoja, kad prevencinė priemonė bus pakeista
  Generalinė prokuratūra kreipėsi į teismą su prašymu pratęsti Paleckio suėmimą
  Tegai:
  Estija, Latvija, Algirdas Paleckis

  Svarbiausios temos