04:25 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  59

  Amerikiečių žurnalisto Vijai Maheshwari teigimu, jei anksčiau Estija buvo viena agresyviausių valstybių santykiuose su Rusija, tai dabar ji tapo regioniniu taikos balandžiu

  VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Amerikiečių žurnalistas Vijai Maheshwari straipsnyje paskelbtame leidinyje "Politico" papasakojo apie savo apsilankymo Estijoje įspūdžius, kur teigiamai atsiliepė apie rusų kalbą ir šalies rusus, rašo RIA Novosti.

  Straipsnio autorius prisipažino, kad prieš kelionę buvo šališkas, nes į šalį atvyko iš Rusijos.

  "Nebuvau Estijoje daugiau nei penkerius metus ir prisimenu, kaip jie buvo nusiteikę prieš rusų kalbą — maždaug taip pat, kaip šiandien Ukrainoje, nors apie trečdalis pusantro milijono šios šalies piliečių yra rusakalbiai", — aiškino jis.

  Tačiau jį maloniai nustebino rusakalbių Estijos gyventojų "laisvas ir betarpiškas" elgesys. Jis taip pat atkreipė dėmesį į restorano meniu rusų kalba.

  Žurnalistas citavo savo draugo iš Estijos žodžius, kurie patvirtino, kad šalyje žymiai pagerėjo požiūris į rusų kalbą.

  "Rusiškiausiame" Estijos mieste, Narvoje rengiami kultūriniai savaitgaliai. Be to, prezidentė Kersti Kaljulaid keletą savaičių praleido mieste su savo komanda, kad "sugriautų kai kuriuos gyventojų stereotipus".

  Anot Maheshwari, Estijoje jau įvyko santykių su Rusija "perkrova", kurios Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas tik "tikisi".

  "Jei Estija buvo viena agresyviausių valstybių santykiuose su Rusija, tai dabar ji tapo regioniniu taikos balandžiu", — sako Maheshwari.

  Rusų kalba Europos Sąjungoje
  © Sputnik /
  Rusų kalba Europos Sąjungoje

   

  Dar šia tema

  Titovas: Lietuvoje rusakalbiai deputatai persekiojami dėl išgalvotų fobijų 
  Rusija kreipiasi į ET dėl rusakalbių diskriminacijos Baltijos šalyse
  Ekspertė: ES įvyko lūžis dėl rusakalbių teisių Baltijos šalyse
  Ekspertas: Ryga nesuvokia, ką praranda, leisdama rusakalbiams vykti į Estiją
  Tegai:
  Rusija, Estija

  Svarbiausios temos