06:46 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  59

  Kaljulaid dalyvavimas Pergalės parade neprieštarautų Estijos provakarietiškai orientacijai, be to, galėtų žymiai sustiprinti ryšius su kaimynine šalimi, mano politologas Vladimiras Šapovalovas

  VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Talinas turėtų mokytis iš Suomijos, kuri rodo gerą pavyzdį, kaip būti Vakarų bendruomenės dalimi ir palaikyti normalius santykius su Rusija, pasakė politologas, Maskvos valstybinio pedagoginio universiteto Istorijos ir politikos instituto direktoriaus pavaduotojas Vladimiras Šapovalovas interviu Sputnik Lietuva.

  Anksčiau "ERR" pranešė, jog Estijos prezidentės Kersti Kaljulaid kanceliarija dar negavo kvietimo atvykti į Maskvoje 2020 metų gegužės 9 d. vyksiančius renginius, skirtus Antrojo pasaulinio karo pabaigos 75-osioms metinėms paminėti.

  Be to, Rusija dar neatsakė į Kaljulaid kvietimą, išsiųstą Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, į Pasaulinį finougrų tautų kongresą, kuris vyks 2020 metų birželio 17–19 dienomis Tartu.

  "Diplomatiniame bendravime atsakymas į kvietimą nėra pateikiamas iš karto. Laukti jo dar per anksti", — pranešė kanceliarija.

  Politologas Šapovalovas pažymėjo, jog Estija ir Kersti Kaljulaid "pasitraukė iš užkietėjusios rusofobijos", ir šiuo atžvilgiu ji skiriasi nuo Lietuvos ir Latvijos vadovų, todėl tikriausiai Estijos ir Rusijos santykiai vystysis teigiamai.

  "Estijai, kuri yra Rusijos kaimynė, pavyzdys turėtų būti ne Latvija ir Lietuva, o Suomija — ryškus teigiamų santykių kūrimo per kelis dešimtmečius pavyzdys. Kartu Suomija yra Vakarų bendruomenės dalis, ir niekas to nenuvertina. Manau, kad artimos tautos pavyzdys gali būti teigiamas Estijai", — sakė politologas.

  Šapovalovo teigimu, Kaljulaid dalyvavimas parade, skirtame Pergalės dienai, sustiprintų šalių ryšius.

  "Pergalės dienos minėjimas yra svarbiausias įvykis Rusijai. Į šį renginį kviečiama daugybė pasaulio lyderių. Tai labai svarbus įvykis, pasaulinės reikšmės įvykis. Ir pergalė prieš fašizmą yra pasaulio paveldas ir pasiekimas, ir tai, kad Estijos prezidentė, tikiuosi, sutiks dalyvauti šiuose renginiuose, turėtų stiprinti Estijos ir Rusijos santykius. Tai visiškai neprieštarauja Estijos provakarietiškai orientacijai", — padarė išvadą politologas.

  Dar šia tema

  Lietuva atrodo vis pilkiau drąsios ir pragmatiškos Estijos užsienio politikos fone
  Estijos prezidentė rėžė Ukrainai tiesą
  Estijos prezidentė pakvietė Putiną į finougrų tautų kongresą
  Ekspertas: tikėtinas Putino vizitas Tartu gali būti nesusijęs su Kaljulaid
  Amerikos žurnalistą nustebino požiūris į rusus Estijoje
  Tegai:
  Rusija, Latvija, Lietuva, Suomija, Estija, Kersti Kaljulaid

  Svarbiausios temos