11:50 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  24

  Demencija sergančią moterį privertė išlaikyti kalbos egzaminą, kad gautų leidimą gyventi, nors sergant tokia liga testas atšaukiamas

  VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. 2014 metais su šeima į Latviją persikėlęs rusas Kirilas Ivanovas jau dešimtą dieną badauja, nuo spalio 21 dienos jis perėjo prie sauso bado streiko dėl uošvės.

  Ivanovų šeimai persikėlus į Latviją, jo žmona gavo nuolatinį leidimą gyventi ir norėjo, kad jį gautų ir jos motina, tačiau čia iškilo problema. Ivanovo uošvė, pasak jo, kenčia nuo demencijos, o norint gauti leidimą gyventi reikia išlaikyti kalbos egzaminą.

  Ivanovas pasiskundė, kad Sveikatos inspekcija nepriėmė moters, tačiau paskelbė nuosprendį, kad nėra jokių kliūčių išlaikyti egzaminą. Nors sergantieji demencija gali nelaikyti egzamino. Dėl to vyras pradėjo bado streiką, nes Inspekcijos sprendime pamatė prieštaravimą įstatymams.

  "Todėl savaitę galvos, tačiau pažada "išsamų atsakymą", — parašė Ivanovas savo Facebook paskyroje.

  Jis pažymėjo, kad nuo spalio 21 dienos jis perėjo prie sauso bado streiko, tai reiškia jis jau atsisakė ir vandens. Vyras reikalauja atsiprašymo ir bausmės tiems asmenims, kurie priėmė įstatymams prieštaraujančius sprendimus.

  Be to, socialiniuose tinkluose vyras pasidalino "simuliantės, nenorinčios išmokti ir išlaikyti latvių kalbą" nuotraukomis. Pirma nuotrauka, pasak vyro, padaryta 2014 metais, kai jo šeima tik atvyko į Latviją.

  "Antra nuotrauka — 2018 metų balandis, liga progresuoja, vis mažiau atminties, žmogus vis daugiau užsidaro savyje. Trečia nuotrauka — 2018 metų gegužė, net įprastieji išmanieji prietaisai sunkai įvaldomi. Ketvirta ir penkta nuotraukos — nevaikščiojanti po lūžio, vedama į perrišimus ir apžiūrai. Šešta nuotrauka — mes vis dar vos judame, net su vežimėliu, šešis mėnesius gulėjome, degradavome. 2019 metų balandžio 2 dieną pradedame pažymėjimo "Nusipelniusi Latvijos Respublikos simuliantė" gavimo epopėją. <...>. Ir paskutinė, septinta nuotrauka — neseniai padaryta, prieš einant miegoti, tabletės jau veikia", — parašė Ivanovas.

  Latvijoje gyvena beveik du milijonai žmonių, iš jų 40 procentų yra rusakalbiai. Respublikoje yra viena valstybinė kalba — latvių. Rusų kalbai suteiktas užsienio kalbos statusas.

  Praėjusiais metais Latvija priėmė Švietimo įstatymo pataisas, numatančias, kad visos mokyklos iki 2021–2022 metų pereitų prie mokymo valstybine kalba.

  Dar šia tema

  Politikas: Latvijoje auga tėvų, pasirengusių ginti rusų kalbą, skaičius
  Būkit malonūs. Latvijos restoranai prašo įsileisti į šalį ukrainiečius
  Latvijos vyriausybė daro gėdą visam pasauliui, pareiškė buvęs URM vadovas
  Latvijos valstybės saugumo tarnyba nori nutraukti jaunų rusų ryšį su Rusija
  Buvęs Latvijos švietimo ministras: rusų mokyklų pervedimas į latvių kalbą kenks valstybei
  Tegai:
  latvių kalba, rusas, Latvija

  Svarbiausios temos