13:49 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Tarybiniai paminklai Baltijos šalyse ir Lenkijoje (49)
  68

  Diplomatinė atstovybė nusiuntė notą Estijos užsienio reikalų ministerijai, o su vietos valdžios Taeblos gyvenvietės, kur buvo paminklas, atstovais vyko rimtas pokalbis

  VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Rusijos ambasada išsiuntė pranešimą Estijos užsienio reikalų ministerijai dėl paminklo nugriovimo ant masinių sovietų kareivių kapo Taeblos gyvenvietėje, penktadienį pranešė diplomatinės atstovybės spaudos tarnyba.

  Pranešime buvo išreikštas didelis susirūpinimas dėl to, kas nutiko. Diplomatai paprašė oficialios informacijos apie šį faktą ir pabrėžė būtinybę užtikrinti pagarbą sovietų kareivių, žuvusių kovose su nacių okupantais Estijoje, atminimui.

  Taip pat penktadienį ambasados ​​pareigūnai surengė "esminį pokalbį" šiuo klausimu su vietos valdžios atstovais.

  Paminklas yra Taeblos gimnazijos teritorijoje, Liaenės-Nigulos apskrityje. Bendras kapas ir paminklas atsirado 1949 metais Taebloje — ten buvo perlaidoti Raudonosios armijos kareiviai iš šalia esančių kapinių. 2007 metų liepą paminklas buvo pavogtas, o vėliau atstatytas.

  Dabar toje vietoje, kur buvo paminklas, dirba sunki statybinė technika, nieko neliko nuo palaidojimo. Monumento įrengimą kadaise finansavo ambasada.

  Kova su tarybiniais paminklais Lietuvoje

  Lietuva aktyviai kovoja su sovietų kariuomenės paminklais. Pernai kovą buvo demontuotas Marijampolės rajone stovėjęs paminklas tarybiniams aktyvistams, kuriuos 1946 metais sušaudė "miško broliai".

  Rusijos ambasada Lietuvoje nuolat kelia susirūpinimą dėl Lietuvos valdžios institucijų veiksmų prieš sovietinius paminklus. Diplomatinė atstovybė pažymėjo, kad Vilnius sąmoningai trukdo atlikti remonto darbus, kuriuos Rusija atlieka sovietų karių kapaviečių vietose Lietuvoje.

  Savo ruožtu oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova sakė, kad sovietų paminklų griovimas Lietuvoje yra istorijos perrašymo kampanijos dalis.

  Tarybų Sąjungos karių, žuvusių Lietuvos teritorijoje 1941-1945 metais, laidojimo vietos yra daugiau nei dvidešimtyje šalies miestų ir gyvenviečių. Iš viso čia palaidota daugiau nei 80 tūkstančių tarybinių karių, kurie paaukojo savo gyvybę kovoje su fašizmu.

  Rusijos ambasada pavadino gėdingu sovietų kario galvos skulptūros demontavimą >>

  Panaši situacija ir Lenkijoje, kur 2017 metais įsigaliojo sovietinių paminklų demontavimo įstatymas. Į sąrašą įtraukta apie 230 Raudonosios armijos paminklų.

  Buvęs Lenkijos ministras pirmininkas Lešekas Mileris pasisakė prieš sovietų paminklų išmontavimą. Pasak jo, juos reikia palikti bent jau už tai, kad Antrojo pasaulinio karo metu tie žmonės gelbėjo gyvybes.

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova sakė, kad sovietinių paminklų demontavimas Lietuvoje yra istorijos perrašymo kampanijos dalis. Ji pabrėžė, kad Baltijos šalių ir Lenkijos valdžia bando "išvalyti informacinį lauką" ir pateikti visuomenei "naujas koncepcijas, pakeistą Antrojo pasaulinio karo istoriją".

  Temos:
  Tarybiniai paminklai Baltijos šalyse ir Lenkijoje (49)

  Dar šia tema

  Socialinių tinklų naudotojai pranešė apie tarybinio paminklo išniekinimą
  Lietuvoje pirmą kartą paminėta Nežinomo kareivio diena
  Tegai:
  Raudonoji armija, tarybinis paminklas, Estija, Rusija

  Svarbiausios temos