13:45 2020 Gegužės 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  87

  Šiaurės Europos politikų planas subrendo dėl to, kad Baltijos šalių rusakalbiai gyventojai vis daugiau dėmesio skiria rusiškos žiniasklaidos turiniui

  VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Šiaurės ministrų taryba padidins žiniasklaidos rusų kalba finansavimą Baltijos šalyse, siekiant šiose šalyse įveikti "priklausomybę" nuo Rusijos Federacijos žiniasklaidos turinio.

  Organizacija, kurią sudaro Danijos, Islandijos, Norvegijos, Švedijos ir Suomijos parlamentarai, planuoja išstumti Rusijos žiniasklaidą iš Baltijos šalių.

  "Baltijos šalių rusakalbės mažumos vis labiau priklauso nuo Rusijos žiniasklaidos turinio. Atsižvelgiant į kalbinių mažumų socialinę integraciją, tai kelia nerimą", — RIA Novosti cituoja organizaciją.

  Iniciatyvai paremti planuojama iki 2021 metų pabaigos skirti šiek tiek daugiau nei du milijonus Danijos kronų (maždaug 267 707 tūkst. eurų).

  Pasak Šiaurės ministrų tarybos generalinės sekretorės Paulos Lehtomäki, "Šiaurės regionui svarbu, kad Baltijos šalyse būtų remiamos iniciatyvos, palengvinančios rusakalbių mažumų dalyvavimą socialinėje Baltijos jūros regiono plėtroje".

  Planuojama, kad finansinę paramą gaus Lietuvos, Latvijos ir Estijos "aukštos kokybės žurnalistinė produkcija". Tarybos atstovų teigimu, tai leis rusakalbiams greičiau integruotis į vietos visuomenę ir aktyviau dalyvauti politiniame bei viešajame gyvenime.

  Atskirą finansavimą gauna Estijos visuomeninės televizijos kompanija "ETV" televizijos kanalo rusų kalba "ETV+" plėtrai. Finansinė parama žiniasklaidai rusų kalba Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje teikiama nuo 2015 metų.

  Rusijos žiniasklaidos ir žurnalistų padėtis Baltijos šalyse

  Rusijos žiniasklaida ir žurnalistai reguliariai tampa Baltijos valstybių valdžios išpuolių ir priekabiavimo taikiniais. Kaip pažymėta Rusijos užsienio reikalų ministerijoje, yra ženklų, rodančių, kad šios valstybės koordinuoja Rusijos žiniasklaidos diskreditavimo kampaniją.

  Šių metų gegužę, praėjus kelioms dienoms po Lietuvos prezidento rinkimų, "Sputnik Lietuva" vyriausiasis redaktorius, Latvijos pilietis Maratas Kasemas buvo sulaikytas Vilniaus oro uoste. Jis buvo apieškotas, apklaustas, o vėliau informavo, kad jam penkerius metus uždrausta atvykti į Lietuvą.

  Rugsėjo mėnesį vykusiame ESBO žurnalistų saugos posėdyje Kasemas teigė, kad Lietuvos valdžia nevengia jokių būdų, siekdama priversti "Sputnik Lietuva" žurnalistus nutraukti veiklą. Anot jo, Vilniaus veiksmai yra panašūs į politinį terorą.

  Kasemo teigimu, nepageidaujamoms žiniasklaidos priemonėms Lietuvoje grėsmė kyla iš pačios valstybės, politikams draudžiama bendrauti su "Sputnik", o į redakcijos darbuotojų namus ateina Valstybės saugumo departamento atstovai.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Rusijos valdžia sureagavo į "Sputnik" publikacijas apie Kurilų salas
  Tegai:
  Rusijos žiniasklaida, Lietuva, Šiaurės šalys

  Svarbiausios temos