04:09 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  39

  Latvijoje buvo daugybė sovietų karių memorialų niekinimo atvejų, tačiau nė kartą nebuvo nustatyti dėl to kalti žmonės, sakė politologas Armenas Gasparianas

  VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Politologas ir istorikas Armenas Gasparianas abejoja, kad Latvijos policija ieškos vandalo, kuris ant paminklo, skirto sovietų kariams išvaduotojams, paliko niekinamą užrašą. Apie tai jis pasakė interviu Sputnik Lietuva.

  Anksčiau buvo pranešta, kad Latvijos valstybinė policija pradėjo baudžiamąją bylą dėl paminklo Rygos išvaduotojams išniekinimo. Šeštadienį ant paminklo pasirodė baltais dažais nupieštas užrašas "okupantai" latvių kalba.

  Kas tiksliai taip pasielgė, nežinoma. Miesto gyventojai, "Facebook" pamatę pranešimą apie paminklo išniekinimą, atėjo ir nuvalė nuo jo niekinamą užrašą.

  Gasparianas žinią apie paminklo sutvarkymą pavadino gera, tačiau patikslino, kad yra niuansų.

  "Pirma — ar bus ieškoma vandalų? Tai nėra atsitiktinis klausimas, nes tai toli gražu ne pirmas paminklų sovietų kareiviams ir karininkams išniekinimo atvejis Latvijoje. Kiek atsimenu, vandalai ne kartą nebuvo rasti ir byla niekada nepasiekė teismo", — pasakė politologas.

  Gasparianas pridūrė, kad neaišku, kaip gali vykti teismo procesas šioje byloje, jei vandalai faktiškai parodė oficialią Latvijos valdžios poziciją.

  "Jie (Latvijos valdžia — Sputnik) mano, kad 1944 metais nebuvo jokio Latvijos išvadavimo, bet buvo "okupacija". Šiuo požiūriu vandalas yra solidarus su šalies vadovybe. Man atrodo, kad geriausia, kas čia galėtų įvykti, tai Latvijos lyderių bandymas blaiviai pažvelgti į savo istoriją, pasistengti sumažinti mitų kiekį. Štai tada tokių nusikaltimų skaičius pradės mažėti. Šiuo konkrečiu atveju vandalai remiasi būtent valstybės ideologija", — apibendrino jis.

  Dar šia tema

  Istorikas: Lietuva nori pakeisti praeitį, statydama paminklus antiherojams
  Lvove nežinomi žmonės nupiešė pjautuvą ir kūjį ant Banderos paminklo
  Vilniaus meras naują lentą Noreikai pavadino "gėdos paminklu"
  Rusijos ambasada Estijoje sureagavo į paminklo raudonarmiečiams nugriovimą
  Latvijoje pradėta byla po paminklo Rygos išvaduotojams išniekinimo
  Tegai:
  Ryga, vandalas, tarybinis paminklas, Latvija

  Svarbiausios temos