13:27 2020 Balandžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.0936
 • RUB86.4750
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  98

  Auganti žiniasklaidos rusų kalba įtaka gali neatitikti tų žiniasklaidos priemonių, kurios transliuoja oficialią Briuselio poziciją, interesų. Tačiau jei žmonės nori gauti tam tikrą informaciją, jie vis tiek tai padarys, mano Rusijos žurnalistų sąjungos viceprezidentas

  VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Didėjanti žiniasklaidos rusų kalba įtaka rodo, kad auga susidomėjimas naujienomis iš Rusijos Federacijos, interviu Sputnik Lietuva pasakė Rusijos žurnalistų sąjungos viceprezidentas, Tarptautinės žurnalistų federacijos vykdomojo komiteto narys Timūras Šafiras.

  Anksčiau buvo pranešta, kad Šiaurės ministrų taryba padidins žiniasklaidos rusų kalba finansavimą Baltijos šalyse, siekiant šiose šalyse įveikti "priklausomybę" nuo Rusijos Federacijos žiniasklaidos turinio. Be to, organizacija planuoja išstumti Rusijos žiniasklaidą iš Baltijos šalių.

  Iniciatyvai paremti planuojama iki 2021 metų pabaigos skirti šiek tiek daugiau nei du milijonus Danijos kronų (maždaug 267 707 tūkstančius eurų).

  "Akivaizdu, kad auganti tiek Rusijos, tiek rusų kalba rašančios žiniasklaidos įtaka gali neatitikti nei konkuruojančių žiniasklaidos priemonių, nei tų žiniasklaidos priemonių vadovų, kurie atspindi konkrečią valstybės politinę darbotvarkę, interesų. Šiuo atveju, ES šalių", — pasakė Šafiras.

  Žurnalistas pridūrė, kad finansavimas, skirtas Rusijos žiniasklaidai išstumti, yra "įdomus" žingsnis, tačiau jei žmonės panorės gauti kokią nors informaciją, jie vis tiek tai padarys.

  "Ta suma, kuri dabar skiriama, yra nemaža. Tačiau yra tam tikrų abejonių... <...> Kyla didelis klausimas, kiek ji gali suveikti net organizaciniame plane", — pasakė jis.

  Rusijos žiniasklaidos ir žurnalistų padėtis Baltijos šalyse

  Rusijos žiniasklaida ir žurnalistai reguliariai tampa Baltijos valstybių valdžios išpuolių ir priekabiavimo taikiniais. Kaip pažymėta Rusijos užsienio reikalų ministerijoje, yra ženklų, rodančių, kad šios valstybės koordinuoja Rusijos žiniasklaidos diskreditavimo kampaniją.

  Šių metų gegužę, praėjus kelioms dienoms po Lietuvos prezidento rinkimų, "Sputnik Lietuva" vyriausiasis redaktorius, Latvijos pilietis Maratas Kasemas buvo sulaikytas Vilniaus oro uoste. Jis buvo apieškotas, apklaustas, o vėliau informavo, kad jam penkerius metus uždrausta atvykti į Lietuvą.

  Rugsėjo mėnesį vykusiame ESBO žurnalistų saugos posėdyje Kasemas teigė, kad Lietuvos valdžia nevengia jokių būdų, siekdama priversti "Sputnik Lietuva" žurnalistus nutraukti veiklą. Anot jo, Vilniaus veiksmai yra panašūs į politinį terorą.

  Kasemo teigimu, nepageidaujamoms žiniasklaidos priemonėms Lietuvoje grėsmė kyla iš pačios valstybės, politikams draudžiama bendrauti su "Sputnik", o į redakcijos darbuotojų namus ateina Valstybės saugumo departamento atstovai.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  RF žurnalistų sąjunga: žiniasklaidos blokavimas Lietuvoje taps praeitimi
  Užblokuoti ir paskelbti "grėsme". Rusijos žiniasklaidos priespauda Baltijos šalyse
  Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius papasakojo ESBO apie žiniasklaidos priespaudą
  Rusijos radijo transliacijoms užsienyje sukanka 90 metų
  Tegai:
  Rusija, Rusijos žiniasklaida, žiniasklaida, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos