14:33 2019 Lapkričio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Grigorijus Lepsas

  Grigorijus Lepsas Latvijoje paskelbtas "persona non grata"

  © Sputnik / Sergey Melkonov
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  4110

  Latvijos užsienio reikalų ministras asmeniškai nusprendė įtraukti atlikėją į nepageidaujamų asmenų sąrašą

  VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius Rusijos atlikėją Grigorijų Lepsą įtraukė į šalyje nepageidaujamų asmenų sąrašą. Apie tai jis parašė savo "Facebook" puslapyje.

  Užsienio reikalų ministras rašė, kad priėmė tokį sprendimą remdamasis Valstybės saugumo tarnybos vertinimu ir Imigracijos įstatymo 2 dalies 61 punktu. 

  Liepos mėnesį Latvijos vidaus reikalų ministerija nerado priežasčių įtraukti Lepsą į nepageidaujamų asmenų sąrašą. Nors prieš tai teisingumo ministras Janis Bordansas teigė, kad Lepsui reikia uždrausti įvažiuoti į Latviją.

  Vidaus reikalų ministerija teigė, kad kompetentingos institucijos turėtų pranešti VRM, kad užsienio pilietis užsiima nusikalstama veikla, kelia grėsmę nacionaliniam saugumui ar viešajai tvarkai, o tokių pranešimų apie atlikėją nebuvo.

  Šių metų gegužę Lepsui buvo uždrausta atvykti į Lietuvą. Kaip "pateisinimą" Lietuvos valdžios institucijos paminėjo JAV žiniasklaidos straipsnius apie atlikėjo įsitraukimą į nusikalstamas struktūras. Pažymėtina, kad straipsnių autoriai remiasi abejotinais šaltiniais.

  Dar šia tema

  Latvijos VRM nemato priežasčių įtraukti Lepsą į "juodąjį sąrašą"
  Istorikas: Lepso koncertas parodė, kad tarp Latvijos politikų nėra vienybės

  Svarbiausios temos