20:31 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0936
 • RUB86.4750
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Šiuo metu Estijoje vyksta NATO karinės pratybos, dėl to karinės technikos kolonos juda respublikos keliais, trukdydamos civilių transporto priemonių eismui

  VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Rusijos Federacijos ambasada Estijoje perspėjo turistus apie avarijų, susijusių su karine technika, skaičiaus padidėjimą dėl respublikoje vykstančių NATO pratybų, ir paragino būti atsargiems keliuose.

  Rusijos kelionių industrijos sąjunga rugsėjį pranešė, kad pirmąjį 2019 metų pusmetį Estijoje apsilankė 847 tūkstančiai rusų.

  "Atsižvelgiant į padidėjusį Rusijos piliečių, lankančių Estijos Respubliką, skaičių, atkreipiame dėmesį į padažnėjusias karines pratybas Estijos Respublikos teritorijoje ir avarijų su karine technika skaičiaus augimą, kas savaime nėra teigiamas reiškinys. Būkite ypač budrūs ir atsargūs", — teigiama ambasados pranešime, paskelbtame penktadienį Twitter paskyroje.

  Estijoje nuo spalio 26 iki lapkričio 9 dienos vyksta NATO pratybos "Tractable", kurių metu į respubliką atvyko 800 britų karių ir 200 vienetų sunkiosios technikos, kurie rotacijos būdu pakeis šalyje dislokuoto NATO tarptautinio bataliono britų kontingentą.

  ​Pratybų metu Estijos gynybos pajėgų ir šauktinių "Kaitseliit" ("Gynybos sąjunga") padaliniai lavins į Estiją atvykstančių sąjungininkų priėmimo ir paramos jiems suteikimo įgūdžius. Karinės technikos kolonos juda respublikos keliais, trukdydamos civilių transporto priemonių eismą.

  Ketvirtadienį greitkelyje Talinas–Tartu–Veru–Luhamaa įvyko avarija su kariniu sunkvežimiu, kuriam sugedo stabdžiai. Vairuotojui nepavyko išvengti susidūrimo su automobiliu, kuris važiavo priekyje. Tas savo ruožtu rėžėsi į kitą priekyje buvusį automobilį. Taigi, iš dešimties kolonoje važiavusių transporto priemonių buvo apgadinti keturi automobiliai, dar du įvažiavo į griovį. Eismo įvykio metu nukentėjo sunkvežimio, kurio stabdžiai sugedo, vairuotojas. Jis buvo nugabentas į Tartu universiteto kliniką.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Vilniaus rajone susidūrė "Volvo" ir NATO sunkvežimis: žuvo dvi merginos
  Ginkluotųjų pajėgų transportas Lietuvos keliais važiuos nemokamai
  Kitąmet Baltijos šalyse veiks trys erdvės stebėjimo ir valdymo centrai
  Pentagonas rengia didelio masto kariuomenės dislokavimą Europoje
  Tegai:
  NATO, karinė technika, karinės pratybos, Estija

  Svarbiausios temos