13:02 2019 Lapkričio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  NATO kariai Estijoje, archyvinė nuotrauka

  NATO kariškiai Baltijos šalyse skundžiasi, kad juos "seka rusai"

  CC0 / flickr / U.S. Army Europe
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  31720

  Žiniasklaida rašo, kad nežinomi žmonės skambinėja NATO karių žmonoms, kalba "rusišku akcentu" ir užduoda keistus klausimus

  VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. NATO kariai skundėsi, kad tarnybos metu Baltijos šalyse juos "persekiojo rusai", rašo Danijos dienraštis "Jyllands-Posten".

  Leidinyje rašoma, kad Nyderlandų karių žmonoms tariamai periodiškai skambindavo žmonės, kalbantys angliškai su rusišku akcentu, ir uždavinėjo keistus klausimus, pavyzdžiui, "ar žinai, ką dabar veikia tavo vyras?" ir "gal jam geriau eiti namo?".

  Laikraštis taip pat rašo, kad gynybos vadovybės duomenimis, Danijos karių Baltijos šalyse šeimos dar nesusidūrė su persekiojimais, tačiau buvo atvejis, kai buvo "nulaužtas" kareivio asmeninis mobilusis telefonas ir dar iš dviejų kareivių sukčiai bandė išvilioti asmeninius duomenis.

  Gynybos ministrė Trine Bramsen įsipareigoja padidinti NATO karių šeimų apsaugą.

  2007 metais Baltijos šalyse buvo sukurta oro erdvės virš Baltijos jūros stebėjimo ir kontrolės sistema.

  Šią oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdo aljanso lėktuvai, dislokuoti Lietuvos ir Estijos aerodromuose.

  Todėl aljanso šalys nuolat siunčia savo karius į Baltijos regioną.

  Baltijos šalių politikai nuolat skelbia apie tariamai augančią "Rusijos grėsmę" ir sukuria mitą apie galimą Rusijos "puolimą", kad turėtų kuo paaiškinti tokias dideles karinio aljanso kontingento pajėgas. Be to, be tokių pareiškimų, Lietuva vis dažniau pasirašo gynybos sutartis su JAV dėl karinės technikos pirkimo.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija nesiruošia nieko pulti. Anot Rusijos užsienio reikalų ministerijos, Šiaurės Atlanto aljansas kursto rusofobines nuotaikas ir naudojasi Europos šalių isterijomis dėl galimos "Rusijos agresijos", kad turėtų pretekstą dislokuoti kuo daugiau karinės technikos ir kontingentų rytiniame flange.

  Be to, Baltijos šalys ne vieną kartą apkaltino "Rusijos programišius" ir specialiąsias tarnybas tuo, kad jos tariamai mėgina rinkti informaciją apie Baltijos šalių gyventojus. Tačiau Baltijos šalių politikai negalėjo pateikti jokių šių teiginių įrodymų. Rusijai ne kartą teko paneigti tokius kaltinimus.

  Dar šia tema

  Lietuvos kariai pasipuošė naujausia NATO karinių kutiurjė apranga
  Vakarų žiniasklaida: Lietuvos ir Lenkijos pasienis — "NATO Achilo kulnas"
  Baltijos šalys, ramiai miegokit, kol JAV jus "bombarduoja"
  Tegai:
  Rusija, Baltijos šalys, NATO kariai

  Svarbiausios temos