17:51 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  74

  Pasak Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovės Marijos Zacharovos, tokius sprendimus ministerija vertina kaip "nedraugiškus demaršus"

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Talinas priėmė sprendimą neįleisti Rusijos laivo "Akademik Primakov" į Estijos teritorinius vandenis, praneša RIA Novosti.

  Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zakharova pakomentavo šį Talino sprendimą.

  Anot diplomatės, incidentas "yra ypač gluminantis, atsižvelgiant į tai, kad šiais metais Estija net du kartus šiam laivui buvo davusi leidimą", tačiau šį kartą atsisakė "nenurodydama jokios priežasties".

  "Tai yra trečias kartas pastaruoju metu, kai Talinas neįsileidžia Rusijos laivų ir orlaivių. Spalio pradžioje lėktuvui nebuvo leista skristi virš Estijos, kai juo skrido Rusijos Federacijos ministro pirmininko pavaduotojas, o šių metų balandį į Estijos Respublikos teritorinius vandenis buvo uždrausta įplaukti Rusijos mokomajam laivui "Sedov", — sakė Zacharova.

  Tokius sprendimus ministerija vertina kaip "nedraugiškus demaršus", apibendrino diplomatė.

  Balandį Estija uždraudė Rusijos burlaiviui "Sedov" įplaukti į jo teritorinius vandenis, nes laive buvo kadetai iš Kerčės valstybinio jūrų technologijos universiteto.

  Rusijos ambasada Taline pasmerkė Estijos valdžios institucijų sprendimą. Tada Zacharova pažymėjo, kad Talinas ieško priežasčių apsunkinti dvišalius santykius, ir pabrėžė, kad Krymo priklausymo klausimas galutinai išspręstas, nepriklausomai nuo to, "ar kam nors tai patinka, ar ne".

  Anksčiau Estijos užsienio žvalgybos departamentas savo metinėje ataskaitoje teigė, kad Rusijos civiliai laivai ir burlaiviai vis dažniau vykdo žvalgybos užduotis, be to, jie užsiima "propagandine veikla".

  Dar šia tema

  Sekdama Estijos pavyzdžiu, Lenkija neįsileido burlaivio "Sedov"
  Rusijos ambasada pasipiktino draudimu burlaiviui "Sedov" patekti į Estijos vandenis
  Tegai:
  Marija Zacharova, Rusija

  Svarbiausios temos