18:57 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1821
 • RUB90.8256
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  120

  Prieš keletą metų buvo svarstomas traukinio maršruto iš Rygos į Vilnių atnaujinimo klausimas, tačiau ekspertai padarė išvadą, kad ši idėja nebus sėkminga

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Nėra būtinumo atnaujinti traukinių iš Rygos į Vilnių ir Taliną dėl mažos paklausos tarp keleivių, pareiškė Latvijos susisiekimo ministerijos valstybės sekretoriaus pavaduotojas Dinas Merirandas, praneša Sputnik Latvija.

  Apie tai Merirandas pasakė Latvijos Seimo užsienio reikalų komisijos pakomitečio Baltijos šalių klausimais posėdyje.

  Jis pažymėjo, kad šiuo metu Lietuvos keleivinis geležinkelio vežėjas teikia paslaugas nedidelėje Latvijos teritorijoje — nuo Lietuvos sienos iki Daugpilio. Prieš keletą metų buvo svarstomas traukinio maršruto iš Rygos į Vilnių atnaujinimo klausimas, tačiau ekspertai padarė išvadą, kad ši idėja negali tapti sėkmingu verslo projektu tiek dėl greičio, tiek dėl nedidelio keleivių skaičiaus.

  "Pasažieru vilciens" traukiniai įvažiuoja į Estijos teritoriją iki Valgos stoties. Šiuo atveju Latvijos ir Estijos vežėjų tvarkaraščiai yra suderinami taip, kad keleiviai galėtų važiuoti su persėdimu, tačiau, Latvijos susisiekimo ministerijos duomenimis, šia galimybe naudojasi labai maža dalis keleivių.

  Šiuo metu Latvijos teritorijoje kartą per keturias dienas kursuoja tarptautinis traukinys Kijevas-Minskas-Vilnius-Ryga, kurio maršrutą organizuoja Ukrainos geležinkelis. Buvo planuojama į maršrutą įtraukti ir Taliną, tačiau iki šiol ši idėja nebuvo įgyvendinta.

  2019 metų gegužę traukinys kursavo su 8 vagonų sąstatu, tačiau jis buvo užpildytas tik 64 procentais. Per kelis mėnesius "keturių sostinių" maršruto populiarumas išaugo, ir šių metų rugpjūtį į traukinio sąstatą buvo įtraukti 10 vagonų, kurių užpildymas sudarė daugiau nei 85 procentų. Traukinyje yra devyni kupė vagonai ir vienas padidinto komforto vagonas.

  Nuo kitų metų pavasario Latvijos nacionalinė bendrovė "airBaltic" ketina padidinti skrydžių iš Rygos į Vilnių ir Taliną skaičių. Skrydžių iš Rygos į Vilnių skaičius bus padidintas iki 39 vietoj esamų 34. Skrydžių į Taliną skaičius padidės iki 16 vietoj esamų 11 skrydžių.

  Dar šia tema

  Krymo tiltą išbandė prekinis traukinys su skalda — video
  Užsieniečiai negalės traukiniu atvykti į Sankt Peterburgą su elektronine viza
  Jau nuo šio sekmadienio traukiniai kursuos žiemos laiku
  Tegai:
  Talinas, Vilnius, Estija, Lietuva, geležinkelis, Latvija

  Svarbiausios temos