03:56 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  57

  Europos Sąjunga išstūmė Baltijos šalis į hibridinio "karo" su Rusija priešakį, mano politologas Igoris Šatrovas

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Per daugelį metų Baltijos šalių pozicija nepasikeitė, teigė politologas, Rusijos nacionalinio šiuolaikinės ideologijos plėtros instituto direktoriaus pavaduotojas Igoris Šatrovas interviu Sputnik Lietuva metu.

  "Šios šalys, kurios iš esmės savo laisva valia vykdo tokią misiją — bet kokių antirusiškų kampanijų kurstytojai. Šios šalys dabar vėl suaktyvino antirusišką retoriką. Už tai šių šalių politinis elitas gauna dividendus. Kito intereso Europa ir stambūs žaidėjai neturi, kaip tik panaudoti šias šalis "hibridinio" karo su Rusija fronto linijose", — sakė Šatrovas.

  "Jie, nevilties apimti, atranda sąjungininkų. Bet rimtos retorikos sklaidos aš nenumatau, nes kokios pozicijos prieš daugelį metų buvo, tokios ir liko, niekas nepasikeitė. Yra Baltijos šalys, yra Gruzija ir prie jų prisijungia Ukraina, kurios užsiima kova su vėjo malūnais. Ir yra Europos valstybės, kurios Rusijos atžvilgiu vykdo gana pragmatišką politiką", — teigė politologas.

  Jo manymu, daugelis Europos šalių nedalyvauja pačiose kraštutiniausiose atvirose kampanijose, "na, išskyrus Lenkiją, kuri yra antirusiškos grupės lyderė. Nepaisant to, visas nešvarus darbas patikėtas Baltijos šalims".

  Anksčiau Ukrainos Aukščiausioje Radoje įvyko antirusiškos grupės "Baltic Plus" posėdis, praneša Ukrainos parlamento spaudos tarnyba.

  Posėdžio dalyviai aptarė ateities planus, taip pat galimybę papildyti savo gretas naujais "žaidėjais". Ukrainos Rados pirmininkas Dmitrijus Razumkovas pareiškė, kad būtina išplėsti sąjungos formatą, pritraukiant ETPA deputatus iš Šiaurės Europos šalių.

  Dar šia tema

  Baisiau nei Astravo AE: Rusija ir Minskas gali surengti Lietuvai naują košmarą
  Pranckiečio kalbos metu Strasbūre dalis Rusijos delegacijos paliko salę
  Tegai:
  Baltijos šalys, Rusija, ES, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA)

  Svarbiausios temos