22:59 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  Kita vertus, Latvija yra suinteresuota plėtoti santykius ne tik su Minsku, bet ir tarp Baltarusijos ir Europos Sąjungos, mano politologas Ojaras Skudra

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Politologas, Latvijos universiteto profesorius Ojaras Skudra interviu Sputnik Lietuva pakomentavo galimus vyksiančio Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos vizito į Latviją rezultatus.

  Anksčiau agentūra "BelTA" pranešė, jog Latvija ruošiasi Baltarusijos prezidento vizitui ir laukia Minsko pasiūlymų dėl galimų datų. Šalims strateginis klausimas yra bendradarbiavimas transporto ir tranzito srityje.

  Latvijos ambasadorius Baltarusijoje Einaras Semanis pabrėžė poreikį didinti pervežimus geležinkeliais, krovinių perkrovimą per Latvijos uostus.

  Skudra pažymėjo, kad Ryga yra suinteresuota plėtoti tiek Latvijos ir Baltarusijos dvišalius santykius, tiek Europos Sąjungos ir Baltarusijos santykius. Kartu ekspertas pažymėjo, kad svarbus veiksnys yra kaimyninė Lietuva, konkrečiai — jos pozicija dėl Baltarusijos atominės elektrinės ir geležinkelio atkūrimas nuo Mažeikių iki Rengės.

  "Kaip parodė Lietuvos prezidento vizitas į Suomiją, matau, kad Lietuva dėl daugelio priežasčių yra linkusi į Lenkijos poziciją. Jei kas nors pasikeis teigiama linkme Lenkijos ir Rusijos santykiuose, greičiausiai, galima tikėtis pozityvių postūmių Lietuvos ir Baltarusijos santykiuose. Manau, kad šiuo atžvilgiu Latvija elgsis diplomatiškai atsargiai", — teigė politologas.

  Skudra pridūrė, kad Latvija yra suinteresuota didinti Baltarusijos tranzitą, tačiau sąmoningai nekenks Lietuvos ekonomikai ir Vilniaus bei Minsko santykiams.

  "Galbūt, Latvija stengsis atlikti tarpininko vaidmenį, tačiau čia dar išlieka vidaus klausimas. Kadangi Lietuva priėmė įstatymą, prilyginantį Baltarusijos AE statybą grėsmei nacionaliniam saugumui. Be šios vidaus politikos problemos sprendimo naujam Lietuvos prezidentui bus labai sunku derėtis", — pridūrė jis.

  Be to, Skudra abejoja, kad Lukašenkos vizitas į Latviją duos kokių nors reikšmingų rezultatų, veikiau bus kalbama apie kai kurias rėmines sąlygas.

  Dar šia tema

  Kasčiūnas pasigyrė, kad Latvija jo pavyzdžiu įtraukė Lepsą į "juodąjį sąrašą"
  Praėjusią savaitę elektros kainos krito tik Lietuvoje
  Ekspertas: Lietuvoje dėl Astravo AE susidarė "Ignalinos kompleksas"
  Tegai:
  Lietuva, Baltarusija, Latvija

  Svarbiausios temos