19:44 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Vidaus reikalų ministerija pažymėjo, jog nepaisant to, kad pasienio ruožo sutvarkymas ties Latvijos siena su Rusija yra nacionalinis ir europinis prioritetas, tačiau iki šiol skirta tik 11 procentų reikiamos sumos

  VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Latvijos vidaus reikalų ministerijai trūksta 9 milijonų eurų, kad įrengtų pasienio ruožą su Rusija, sakoma ministerijos pranešime, kuris antradienį buvo pristatytas Vyriausybės posėdyje, praneša RIA Novosti.

  "Pasienio ruožo sutvarkymas visoje 283 km ilgio sienoje tarp Latvijos ir Rusijos yra nacionalinis ir europinis prioritetas, tačiau iš reikiamų 10,293 milijono eurų iki šiol skirta tik 1,158 milijono eurų, tai yra 11% sumos", — nurodoma VRM pranešime.

  Šiai dienai Aluksnensko krašte 45,3 kilometro pasienio ruože įrengtas 33 kilometrų patrulių takas ir pastatyta 24,9 kilometro ilgio tvora.

  Vidaus reikalų ministerija tikisi, kad Latvijos vyriausybė paskirs visas reikiamas lėšas.

  2015 metų vasarą buvo sudaryta bendra sutartis "Dėl valstybės sienos zonos infrastruktūros statybos ties Latvijos ir Rusijos siena". Statybos projektas apima visą Latvijos ir Rusijos 283,6 km ilgio sieną. Planuojama įrengti medinius pėsčiųjų takus, patruliavimo kabinas, griovelius. Kai kuriuose ruožuose tvoros su spygliuota viela aukštis siekia 2,7 metro.

  Dar šia tema

  Latvija pasienyje su Rusija pastatė 93 km ilgio tvorą su spygliuota viela
  Ekspertas: vietoj kovos su išnykimu Latvija stato tvoras prie Rusijos Federacijos sienos
  Tegai:
  valstybės siena, Vidaus reikalų ministerija (VRM), Rusija, Latvija

  Svarbiausios temos