22:54 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Būtina užkirsti kelią toms pačioms tendencijoms, kurios tam tikru istorijos momentu paskatino fašizmą ir tuos baisius nusikaltimus žmoniškumui, mano Rusijos kariuomenės rezervo karininkas Vladimiras Bogatyriovas

  VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. FSB Pskovo srities direktoratas pirmą kartą išleido išslaptintą baudžiamosios bylos medžiagą apie Estijos baudėjus, kurie Antrojo pasaulinio karo metais veikė netoli Pskovo. Pateikiami liudininkų ir pačių žudikų parodymai, primenantys tų metų žiaurumus.

  Kaltinamasis Eduardas Tornas rodo žudynių vietas
  © Photo : Предоставлено Управлением ФСБ по Псковской области

  Rusijos kariuomenės rezervo generolas-majoras Vladimiras Bogatyriovas interviu Sputnik radijui metu pabrėžė tokių publikacijų svarbą ne tik atsižvelgiant į tai, kas vyksta Baltijos šalyse, bet ir ugdant jaunąją kartą.

  "Deja, fašizmo heroizacija, kuri šiandien vyksta daugelyje Vakarų šalių ir, blogiausia, vyksta Baltijos šalyse, kuriose nacionalistai, kadaise iškovoję politinę valdžią pasitraukę iš TSRS, padarė viską, kad sunaikintų tai, kas jungė Rusijos Baltijos šalių tautas", — teigė ekspertas.

  Bogatyriovas pažymėjo, kad jokiu būdu negalima leisti peržiūrėti Niurnbergo teismo proceso rezultatų, nes žmonija nuteisė nacizmą ir nacių okupantų nusikaltimus.

  "Šiandien bet koks bandymas jį atgaivinti [nacizmą] — o tai labai pavojinga, nes jaunoji karta pamiršta tai, kas nutiko 1939–1945 metais, —  gali paskatinti didesnį fašizmo atgimimą Baltijos šalyse ir Rytų bei Vakarų Europoje. Ir galų gale gali paskatinti atsirasti tas pačias tendencijas, kurios tam tikru istorijos momentu paskatino fašizmą ir tuos baisius nusikaltimus, kurie buvo padaryti prieš žmoniją", — pridūrė jis.

  FSB Pskovo srities direktoratas pirmą kartą išleido išslaptintą baudžiamosios bylos medžiagą apie Estijos baudėjus, kurie Antrojo pasaulinio karo metais veikė netoli Pskovo. Pateikiami liudininkų ir pačių žudikų parodymai, primenantys tų metų žiaurumus.

  Dar šia tema

  Rusija iškėlė bylą dėl rusų genocido, dalyvaujant latvių kilmės žmonėms
  Ekspertas: Rusija prisimena Baltijos šalių budelių karo metais padarytus nusikaltimus
  Rusijoje atskleisti Latvijos budelių, vykdžiusių genocidą, vardai
  Tegai:
  Didysis Tėvynės karas, nacionalistai, Rusija, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos