21:41 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  47

  Valdančioji partija, Seime priimdama biudžeto projektą, tiesiog tyčiojosi iš pagrindinio demokratijos principo, mano partijos "Santarvė" deputatė Liubov Švecova

  VILNIUS, lapkričio 17 — Sputnik. Latvijos valdančioji koalicija tiesiog neleido opozicijai išreikšti savo pozicijos apie priimamą biudžetą, interviu Sputnik Lietuva pasakė partijos "Santarvė" deputatė Liubov Švecova.

  "Aš iš karto galiu pasakyti, kad atsižvelgiant į tai, kad debatų metu dėl biudžeto Naujoji konservatorių partija pateikė pasiūlymą sutrumpinti kalbėjimo laiką debatuose iki vienos minutės... Beveik prieš pat labai jautrios temos pradžią sutrumpinti debatų laiką, neleidus opozicijai pateikti savo pasiūlymų, aptarti privalumus ir trūkumus, kaip tai daroma demokratinėje valstybėje, nuspręsta sutrumpinti debatų laiką. Atsižvelgiant į tai, kad tai tiesiog pasityčiojimas iš pagrindinio demokratijos principo — nuomonės raiškos laisvės — vykstant debatams dėl svarbiausio kitų metų dokumento valstybėje ir dokumentų paketo ateinantiems trejiems metams, — opozicija tiesiog neturėjo kito pasirinkimo, kaip atsikelti ir išeiti iš salės", — pareiškė deputatė.

  Anot Švecovos, priimtas biudžetas turės didelę įtaką gydytojų, mokytojų ir socialiai silpnų gyventojų grupių padėčiai.

  "Šiuo atžvilgiu teisinga paremti "Valdžios žmonėms" iniciatyvą. Tęsti diskusijas dėl biudžeto nebeįmanoma. Tačiau šio biudžeto poskonis yra labai kartus. Kartus gydytojams, mokytojams, keturiasdešimčiai tūkstančių vaikų, kurie gauna pašalpas dėl to, kad neturi vieno iš tėvų, tai bedarbio pašalpų sumažinimas... Tai nesąmonė, ką Vyriausybė ir valdančioji koalicija vakar priėmė! Vienintelis variantas, kaip užtikrinti, kad žmonės, priimantys politinius sprendimus, bijotų žmonių, bijotų žmonių pykčio — tai palaikyti juose nuolatinę baimę, kad jie nebus išrinkti, tada jų sprendimai bus labiau apgalvoti", — pareiškė deputatė.

  Anksčiau Sputnik Latvija pranešė, jog Latvijos vyriausioji rinkimų komisija (VRK) šiandien nusprendė įregistruoti dvi iniciatyvines grupes, kad surinktų parašus referendumui dėl Seimo paleidimo.

  Parašams rinkti buvo įregistruotos organizacijų "Valdžia Latvijos žmonėms" ir "Centro partija" iniciatyvos. Per 12 mėnesių reikia surinkti ir pateikti VRK ne mažiau kaip 154 ​​tūkstančius 865 rinkėjų parašus.

  Dar šia tema

  Latvija gali pirkti elektros energiją iš Astravo AE apeidama Lietuvą
  Politologas: Latvija veiks atsargiai ginčo tarp Lietuvos ir Baltarusijos kontekste
  Latvijos VRM pranešė, kad trūksta lėšų sienai su Rusija įrengti
  Tegai:
  Latvijos Seimas, Latvija

  Svarbiausios temos