22:31 2020 Gegužės 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  76

  Anot buvusio Estijos kariuomenės vado, profesionali Latvijos kariuomenė yra labai brangi Latvijos vyriausybei, kuri neturi tam rezervų

  VILNIUS, lapkričio 17 — Sputnik. Estijos parlamento narys, buvęs Estijos kariuomenės vadas Antsas Laaneotsas profesionalią Latvijos armiją pavadino "silpnąja grandimi", kuri negali apginti savo teritorijos. Tai jis pareiškė interviu Latvijos televizijos kanalui LTV7.

  "Profesionali armija, kuri dabar yra Latvijoje, yra labai brangi, tačiau rezervų nėra. Nedidelės valstybės mastu šios ginkluotosios pajėgos nieko negali padaryti prieš savo rytinę kaimynę", — teigė Laaneotsas.  

  Buvęs vadas taip pat pridūrė, kad Rusija pradėjo "persiginklavimą" ir ruošiasi kažkokiai "agresijai".

  Interviu metu Laaneotsas pabrėžė, kad Lietuva ir Estija Latviją laiko silpniausia Baltijos gynybos grandimi.

  Kaip pažymėjo Sputnik Latvija, Ryga ruošiasi didelio masto kariniam konfliktui, išleisdama du procentus savo BVP gynybai ir dislokuodama užsienio kariuomenės ir karines bazes savo teritorijoje. Be to, Latvija vykdo karines pratybas, kuriose dalyvauja sąjungininkai iš Šiaurės Atlanto aljanso.

  Baltijos šalių politikams labai rūpi nacionalinio saugumo klausimai "grėsmės" iš Rusijos fone. Dėl to Baltijos šalių valdžios institucijos reguliariai sudaro gynybos sutartis ir ragina stiprinti karinio aljanso dalyvavimą regione.

  Maskva ne kartą pareiškė apie savo taikius ketinimus ir pabrėžė, kad nesiruošia nieko pulti. Rusijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad NATO naudoja Vakarų šalių isteriją siekdama didinti pajėgas rytiniame flange.

  Neįprastą NATO aktyvumą rytuose pastebi ne tik Rusija, bet ir Baltarusija. 2020 metų pavasarį Vokietijoje, Lenkijoje ir Baltijos šalyse NATO rengia didžiausias per pastaruosius du dešimtmečius pratybas "Defender Europe 2020". Jose dalyvaus beveik 40 tūkstančių kareivių.

  Kaip pažymėjo Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis kartu su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu turės galvoti apie tai, kaip užtikrinti savo šalių saugumą tokių NATO pratybų Baltijos šalyse ir Lenkijoje metu.

  Dar šia tema

  Antinacistas: tarp Latvijos nacionalinės partijos ir nacistų yra lygybės ženklas
  Latvijos VRM pranešė, kad trūksta lėšų sienai su Rusija įrengti
  Politologas: Latvija veiks atsargiai ginčo tarp Lietuvos ir Baltarusijos kontekste
  Tegai:
  Baltijos šalys, Latvija

  Svarbiausios temos