01:28 2019 Gruodžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Policininkų rengimas Estijoje

  Estijos nepiliečiai raginami prisidėti prie vidaus saugumo stiprinimo

  © Photo : Facebook / Ida prefektuur
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  14

  Estijoje rastas dar vienas būdas, kaip motyvuoti nepiliečius gauti pilietybę — jiems bus papasakota apie galimybę dirbti policijoje ir mokesčių tarnyboje

  VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Estijos policijos akademija papasakos šalies nepiliečiams apie vidaus saugumo organus, praneša Sputnik Estija.

  Mokymai vyks Taline ir Narva-Joesuu, tai yra, tuose rajonuose, kur Estijoje gyvena daugiausiai rusakalbių gyventojų.

  Tiems, kurie dalyvaus projekte, suteikiama galimybė susipažinti tiek su įvairiomis vidaus saugumo sritimis, tiek su įvairiomis mokymosi Policijos akademijoje galimybėmis. Mokymo programą sudaro susitikimai su gelbėjimo tarnybos, mokesčių ir muitų sektoriaus, policijos ir pasienio tarnybos ekspertais.

  Mokymų tikslas — padidinti pilietinį aktyvumą ir palaikyti motyvaciją kreiptis dėl Estijos pilietybės.

  Projektą finansuoja JT UNHCR migracijos departamentas, dalyviams dalyvavimas nemokamas.

  Asmenys, neturintys Estijos pilietybės, šiuo metu neturi teisės užimti pareigų valstybės tarnyboje, tačiau jie gali, jei nori, prisidėti prie vidaus saugumo stiprinimo, pavyzdžiui, būti gelbėjimo komandos nariais, būti tarnyboje ar savanoriauti kaip jūsų gelbėtojai.

  Anksčiau iš karto trys Estijos ministerijos paragino atkreipti dėmesį į nepakankamą neestų tautybės darbuotojų buvimą valstybiniame sektoriuje.

  Estijos finansų, kultūros ir vidaus reikalų ministerijos parengė bendrą ataskaitą, kurioje išreikštas susirūpinimas dėl mažos tautinių mažumų atstovų dalies šalies valstybiniame sektoriuje. Tyrimo autoriai mano, kad neestų pritraukimas padės sušvelninti "kitos tautybės" žmonių užimtumo situaciją.

  Šiuo metu, remiantis analizės duomenimis, neestų dalis valstybiniame sektoriuje siekia apie 11%. Tarp valstybinio sektoriaus institucijų vadovų neestai sudaro 4,1 procento, aukščiausios grandies vadovų yra 6 procentai, viduriniosios grandies — 10,3 procento. Iš viso Estijoje gyvena 25,2% rusakalbių.

  Tegai:
  Estija

  Svarbiausios temos