21:47 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  110

  Oficialusis Talinas vis dar krypsta į Tartu taikos sutartį, nepaisant to, kad ji nustojo galioti 1940 metais

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Estijos parlamento pirmininkas, Konservatorių liaudies partijos EKRE narys Hennas Põlluaasas teigė, kad Rusija turėtų "grąžinti" Estijai tariamai "aneksuotas teritorijas".

  Apie tai politikas rašė savo "Facebook" puslapyje.

  "Mes nenorime nė vieno kvadratinio metro Rusijos teritorijos. Mes norime tik to, kas priklauso mums. Rusija aneksavo maždaug penkis procentus Estijos teritorijos", — sako Estijos parlamento vadovas.

  Panašus pareiškimas pasirodė po interviu su Rusijos užsienio reikalų ministerijos Antrojo Europos departamento direktoriumi Sergejumi Beliajevu RIA Novosti, kuriame diplomatas papasakojo apie Tartu taikos sutartį. Kaip pažymėjo Beliajevas, visose diskusijose dėl sienos sutarties ratifikavimo Talinas remiasi teisiškai neįpareigojančiu 1920 metų dokumentu ir juo remiasi pateikdamas teritorines pretenzijas Maskvai.

  Põlluaasas savo ruožtu reikalauja, kad Estijos ir Rusijos siena būtų nustatyta pagal negaliojančią Tartu taikos sutartį, o pasirašyti pasienio susitarimą galima tik tuo atveju, jei Rusija pripažins šios sutarties sąlygas.

  Šį pavasarį Seimo pirmininkas jau paskelbė apie "aneksuotus" penkis procentus Estijos teritorijos. Rusijos užsienio reikalų ministerija tokius įtarimus pavadino "provokuojančiais išpuoliais". Kaip priminė oficiali ministerijos atstovė Marija Zacharova, Tartu sutarties tema turėtų būti uždaryta visam laikui, nes jos galiojimas baigėsi 1940 metų rugpjūčio mėnesį — Estijai tapus TSRS dalimi.

  Dar šia tema

  Estija atsisakė įleisti Rusijos laivą į savo teritorinius vandenis
  Ekspertas: Estija susirūpino valstybiniame sektoriuje esančių neestų dalimi ES nurodymu

  Svarbiausios temos