09:23 2019 Gruodžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Pergalės paradas

  Politologas: Baltijos šalyse išsivystė paranoja dėl Pergalės minėjimo Rusijoje

  © Sputnik / Александр Вильф
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kuo arčiau gegužės 9-osios minėjimas, tuo daugiau Baltijos šalių bandymų sutrikdyti didžiausių pasaulio lyderių atvykimą į Maskvą, mano politologas Eugenijus Benas

  VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Pergalės Didžiajame Tėvynes kare metinių minėjimo temą kai kurie politikai jau naudoja spekuliacijoms, sakė publicistas, politologas Eugenijus Benas interviu Sputnik Lietuva.

  "Apskritai, Pergalės 75-mečio minėjimo diskreditavimas sukelia vis daugiau atgarsio. Kalbu apie nuotaikas Lenkijoje ir tai, kas vyksta Baltijos šalyse — Estijos parlamento pirmininko vakar paskelbtas pranešimas, kuriame teigiama, kad penki procentai Estijos yra "okupuoti Rusijos", ir šis pranešimas iš Lietuvos. Labai liūdna ir kelia pasipiktinimą, kad 75-osios Didžiosios Pergalės prieš fašizmą metinės yra naudojamos kaip politinių spekuliacijų, susijusių su šiandienos politika, būdas. Taip pat tokiu būdu bandoma sumažint prieš 75 metus įvykusių įvykių reikšmę", — sakė politologas.

  Pasak jo, Baltijos šalių politikai kupini tikros paranojos dėl "grėsmės valstybės suverenitetui".

  "Kalbant apie tai, kad Trampas gali sudaryti susitarimą su Putinu, kuris neva galėtų pakenkti Lietuvai ir ypač jos teritoriniam vientisumui, tai tiesiog paranoja, nes Rusijoje neabejojama Baltijos šalių — Latvijos, Estijos ar Lietuvos — suverenitetu. Šia tema nėra jokių prielaidų. Galima manyti, kad kuo arčiau gegužės šventės, tuo daugiau bus pareiškimų ir bandymų sudrumsti istorinį įvykį ir sutrikdyti didžiausių pasaulio šalių lyderių atvykimą į Maskvą", — teigė Benas.

  Anksčiau Sputnik Lietuva pranešė, kad JAV prezidento Donaldo Trampo susidomėjimas kelione į Maskvoje vyksiantį Pergalės Didžiajame Tėvynės kare minėjimą kelia Lietuvos vadovybei susirūpinimą.

  Lietuvos Aukščiausiojo Teismo patarėja teisės klausimais Dovilė Sagatienė sakė, kad "blogiausias košmaras pradėjo išsipildyti — Amerikos prezidentas iškilmingai švęs tai, kas nėra švęstinas įvykis visoms sovietų okupuotoms šalims".

  Jos manymu, "nenuspėjamas" Amerikos lyderis gali sudaryti susitarimą su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu, ir šis susitarimas sukeltų abejonių dėl Lietuvos saugumo.

  Dar šia tema

  Žirinovskis įvertino Estijos pareiškimą apie "Rusijos aneksuotas žemes"
  Rusijos URM: Baltijos šalys neatsakė į kvietimą į Pergalės paradą
  Trampas svarsto galimybę atvykti į Maskvoje vyksiantį Pergalės paradą
  Tegai:
  Baltijos šalys, Didysis Tėvynės karas

  Svarbiausios temos