17:38 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Estijos žurnalistė sukritikavo kai kurias Europos valstybes už bandymą užmegzti dialogą su Maskva ir paragino Europą susivienyti prieš Rusiją

  VILNIUS, lapkričio 25 — Sputnik. Estijos žurnalistė Bretti Sarapuu pasipiktino, kad kai kurios Europos šalys "rodo nuolaidumą Rusijai". Apie tai ji rašo vokiečių leidinio "Frankfurter Rundschau".

  Pasak jos, tokia politika "kelia susirūpinimą Estijos piliečiams". Anot Sarapuu, susidaro įspūdis, kad kiti europiečiai nežino apie Rusijos keliamą "grėsmę".

  Ypač žurnalistę neramina tai, kad Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas vadina Rusiją "Europos šalimi", o kai kurie Vokietijos politikai reikalauja panaikinti antirusiškas sankcijas.

  "Be to, Sarapuu kaltina Vokietiją dėl dvigubų standartų, pažymėdama, kad, viena vertus, Berlynas palaiko antirusiškas sankcijas, kita vertus, jis ir toliau bendradarbiauja su Rusija dalyvaudamas "Nord Stream-2" projekte. Pasak Estijos žurnalistės, Vokietijos ir kitų Europos šalių bandymus suartėti su Rusija Maskva suvoks kaip silpnumo ženklą", — rašoma "InoTV" straipsnyje.

  Sarapuu pažymėjo, kad Europoje nėra bendros strategijos Rusijos atžvilgiu. Nors Baltijos šalys reikalauja griežto požiūrio, Prancūzija siekia abipusio supratimo, o Vengrija mato Rusiją kaip sąjungininkę. Žurnalistės teigimu, Maskva bando pasinaudoti šiais skirtumais.

  "Jei mes, europiečiai, norime pasipriešinti Rusijai, pirmiausia turime būti vieningi", — sako ji.

  Rusijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje, kur 2014 metais įvyko valstybės perversmas. Vakarų šalys apkaltino Rusiją kišimusi į Ukrainos reikalus ir įvedė sankcijas. Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių ir paneigė kaltinimus.

  Be to, Maskva ne kartą pabrėžė, kad ji nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ar Minsko susitarimų dėl situacijos Donbase sureguliavimo subjektas.

  Dar šia tema

  Suomija nusigręžia nuo Baltijos šalių
  Ekspertas: Lietuva tapo naujos totalitarizmo versijos židiniu
  Džonsonas palygino Rusijos įtaką "Brexit" su Bermudų trikampiu
  Tegai:
  Rusija, Estija, Baltijos šalys, sankcijos Rusijai, Europa

  Svarbiausios temos